Bez przebaczenia

Autor:
Agnieszka Lingas-Łoniewska
Wyd. w latach:
2010 - 2023
Wydane w seriach:
Paulina i Piotr
Czytak Larix
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (28 głosów)

Opowieść o tym, jak stracić wszystko, by móc zacząć żyć od nowa.

Agnieszka Lingas-Łoniewska znowu prowadzi czytelników przez niezwykły labirynt emocji.

Ona – Paulina Litwiak – artystyczna dusza, niebieski ptak. Szczęśliwa, mimo braku ojca, bo ma cudowną matkę. Gdy w wyniku wypadku zostaje sierotą, trafia do domu, w którym panuje wojskowy dryl, do człowieka, który ją porzucił tuż po narodzeniu. Nierozumiana, niekochana, a na dodatek obwiniająca się o śmierć matki, wycofuje się w swój świat.

On – Piotr Sadowski – przystojny, honorowy i poukładany. Matematyk zaczynający karierę wojskową w jednostce ojca Pauliny. Kochający i kochany syn.

Napięcie, wzruszenie, wstrzymywany oddech i ściskane kciuki – bohaterowie Bez przebaczenia wciągną was w swój świat.

Gdy przypadkiem się spotykają, wydaje się, że są tak różni, że nic ich nie może połączyć. Miłość ma jednak inne plany, choć oboje nie ułatwiają jej działania.

Bez przebaczenia to opowieść o tym, jak drobne niedomówienia mogą się zmienić w mur obojętności i nienawiści, rzucający cień na całe życie. O tym, jak trudno się odsłonić ze strachu przed odrzuceniem i brakiem akceptacji. I wreszcie o tym, że jedyną siłą ratującą ten świat jest miłość.

Bonus dla fanów autorki – rozdział zapowiadający kolejny tom serii: Bez pożegnania.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Historia miłosna Pauliny i Piotra. • Dwoje młodych ludzi, których życie na każdym kroku zaskakiwało, były wzloty i upadki, kiedy wydawało się, że już wszystko będzie dobrze, nagle bum i od nowa. • Ogólnie książka podobała mi się, jest wciągająca i dość emocjonalna. • Ale były też momenty bardzo wkurzające, infantylne, przesłodzone sztucznymi dialogami. • Bardzo przeszkadzały mi w niej zdrobnienia imion i wciąż powtarzające się zwroty "moją mała" itp. A nazywanie dojrzałego faceta "Piotrusiem" niemal na każdym kroku, doprowadzało mnie do szewskiej pasji. • No ale to nie wypłynęło na moją ocenę tej powieści. Nie żałuję, że spędziłam z nią czas.
  • Super książka :)
  • Losy Pauliny i Piotra do ostatniej strony zaskakują. Opowieść, w której autorka pokazuje, że nie zawsze w życiu jest różowo i że aby być szczęśliwym trzeba nieraz znieść wiele w życiu i nie dać się złamać. • Mam nadzieję, że drugi tom mnie nie rozczaruje.
  • Warto a szczególnie polecam rodzinom wojskowym • Tom 2 Bez pożegnania
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
beatacwieka
Opis
Inne tytuły:22576
Autor:Agnieszka Lingas-Łoniewska
Lektor:Katarzyna Puchalska
Wydawcy:Wydawnictwo Kobiece (2019-2023) Wydawnictwo Słowne (2019-2023) Legimi (2014-2023) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix (2021) Wydawnictwo Burda Media Polska (2014-2019) Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne (2010-2017) IBUK Libra (2015) Novae Res - Wydawnictwo Innowacyjne W. Gustowski K. Szymoński
Serie wydawnicze:Paulina i Piotr Czytak Larix
ISBN:978-83-61194-50-7 978-83-7722-006-1 978-83-7942-167-1 978-83-7942-257-9 978-83-8053-556-5 978-83-8053-594-7 978-83-8321-647-8 978-83-7942-1 978-83-7943-167-1 9778-83-7942-167-1
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 35 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo