Rytm namiętności

Tytuł oryginalny:
Soaring
Autor:
Kristen Ashley
Tłumacz:
Ewa Skórska-Filip
Wydawcy:
Akurat (2022)
Legimi (2022)
Muza
Wydane w seriach:
Magdalene
Grzeszne Książki
ISBN:
978-83-287-2455-6, 978-83-287-2461-7
978-83-287-2602-4
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
5.0

Amelia Hathaway, dziedziczka rodzinnej fortuny, do niedawna miała wszystko: przystojnego męża, cudowne dzieci i dom jak z luksusowego katalogu. Niestety uczucia męża okazały się znacznie mniej płomienne, niż się początkowo wydawało – może dlatego, że znaczną ich część zagarnęła młodsza od Amelii kochanka…Szybki rozwód, a przede wszystkim utrata dzieci były dla Amelii niczym kubeł zimnej wody. Kobieta uświadomiła sobie, że całe życie starała się zadowolić innych, zapominając o swoich potrzebach.

Teraz skupia się więc na tym, co najważniejsze – odzyskaniu dzieci i szacunku do samej siebie. Przenosi się do Magdalene, spokojnego miasteczka na wybrzeżu Maine, gdzie spotyka Mickeya Donovana. Przystojny strażak też ma za sobą nieudane małżeństwo; powziął mocne postanowienie, że miłosne relacje już nigdy nie znajdą się w obszarze jego zainteresowań. Zwłaszcza z kobietami przyzwyczajonymi do życia w luksusie.

Czy dwoje ludzi po przejściach będzie w stanie przezwyciężyć obawy i ponownie uwierzyć w miłość?

Kristen Ashley, autorka bestsellerów „New York Timesa”, po raz kolejny stworzyła opowieść pełną emocji, wzruszeń i nadziei, że nowy początek zawsze jest możliwy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Przeczytałam prawie wszystkie (został mi jeszcze 3 tom Magdalene ) i wszystkie jej książki uwielbiam. To książka o Amelie Hathaway i przystojnym strażaku Mickey'u Donovamn. To historia, którą napisałozycie, a przy tym pełna miłości i wzruszeń polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo