Grzeczna dziewczynka zepsuta krew

Tytuł oryginalny:
Good girl, bad blood
Autor:
Holly Jackson
Tłumacz:
Ernest Kacperski ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Zielona Sowa (2022-2024)
Books4Ya (2023)
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2023)
Legimi (2022-2023)
Wydane w seriach:
A Good Girl's Guide to Murder
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (2 głosy)

Pippa wciąż pochłonięta jest swoim ostatnim śledztwem. Wkrótce jednak inna sprawa przyciąga jej uwagę. Tym razem dotyczy jej samej. Choć dziewczyna przyzwyczaiła się już do stosowanych wobec niej gróźb w sieci, teraz pojawiła się taka, wobec której nie może przejść obojętnie. W wiadomościach od stalkera wciąż powtarza się pytanie: Jak myślisz, kto będzie cię szukał, jeśli zaginiesz? Pippa postanawia namierzyć tego, kto ją obserwuje. Szybko znajduje powiązania między swoim prześladowcą a miejscowym seryjnym mordercą. Policja odmawia jednak wszczęcia śledztwa. Zabójca przecież od sześciu lat przebywa w więzieniu, ale Pip podejrzewa, że za kratkami siedzi niewłaściwy mężczyzna. Jeśli nie uda się jej znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania, ma świadomość tego, że może zginąć… Kontynuacja "Przewodnika po zbrodni według grzecznej dziewczynki" oraz "Grzecznej dziewczynki, zepsutej krwi".
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Pierwszy tom o wiele lepszy, chociaż ten nie był zły, ale nie interesowało mnie to już tak bardzo. W pierwszej części wiemy, że nie żyją dwie osoby, ale nie jesteśmy pewni kto zabił i co się stało, a tutaj po prostu ktoś" zaginął". I albo sie znajdzie albo nie. Albo żywy albo nieżywy. Nie jest to tak interesujące jak szukanie zabójcy - moim zdaniem !
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:As good, as dead
Autor:Holly Jackson
Tłumaczenie:Ernest Kacperski Marta Lis
Lektor:Katarzyna Faszczewska
Wydawcy:Wydawnictwo Zielona Sowa (2022-2024) Books4Ya (2023) Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2023) Legimi (2022-2023)
Serie wydawnicze:A Good Girl's Guide to Murder
ISBN:978-83-8240-818-8 978-83-8299-061-4 978-83-8299-102-4 978-83-829-9446-9 978-83-8299-483-4 978-83-8240-818-8
Autotagi:audiobooki beletrystyka czytak dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 17 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo