Nudzimisie i przyjaciele

Autor:
Rafał Klimczak
Ilustracje:
Agnieszka Kłos-Milewska
Wydawcy:
Księgarnia Wydawnictwo Skrzat Stanisław Porębski (2012-2015)
Skrzat - Stanisław Porębski (2014)
Skrzat (2011-2014)
ISBN:
978-83-7437-708-9, 978-83-7437-769-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.7 (3 głosy)

Wszystko zaczęło się od tego, że Szymek się nudził. Głośno wołał "nuuuuudzi mi się!, nuuuuudzi mi się!". I nudzimisie do niego przyszły... Druga część przygód Szymka i nudzimisiów. Te sympatyczne stworki znowu mają bardzo dużo pracy: wyruszają na pełną przygód wyprawę, pomagają rozwiązywać codzienne problemy zaprzyjaźnionym przedszkolakom, uczestniczą w "Sprzątaniu Świata" i spotykają się z groźnym smokiem Łaskotem, ale przede wszystkim zajmują się odnudzaniem dzieci. Dobra zabawa i wyobraźnia - dzięki nim nudzimisie pokonają nawet najnudniejszą nudę. W ich bajkowej krainie nie ma przemocy, każdy problem można jakoś rozwiązać, bo wesołe stworki przyjaźnią się i wzajemnie sobie pomagają. Okazuje się, że świat nudzimisiów ma wiele wspólnego z pewnym przedszkolem i tajemniczymi zdarzeniami... Książka dotyka ważnych dziecięcych problemów: rywalizacji, braku asertywności, odpowiedzialności i panowania nad emocjami. Lektura obowiązkowa dla każdego nudzącego się przedszkolaka! (olesiejuk.pl)
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Cała seria o przygodach nudzimisiów to nie tylko wspaniała wyprawa w świat fantazji, ale i pouczające i mądre historie. Ładny, prosty i zrozumiały język, wiele uroczych kolorowych ilustracji. Dodatkowo na końcu większości książek tego cyklu zamieszczony jest słowniczek krainy nudzimisiów, czyli opis baśniowych terminów. Pierwszą książkę o tych zabawnych stworzeniach zaczęłam czytać mojemu wówczas siedmioletniemu synowi prawie rok temu. Teraz czeka już w kolejce świeżo wypożyczona ostatnia część pt. "Nudzimisie idą do szkoły" ( akurat syn w tym roku poszedł do pierwszej klasy!). Gorąco polecamy zanurzenie się w fantastyczny świat nudzimisiów starszym przedszkolakom i młodszym uczniakom!!!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo