Arabskie opowieści:

historie prawdziwe

Autor:
Tanya Valko
Wydawcy:
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2022-2023)
ebookpoint BIBLIO (2022-2023)
Legimi (2022)
Wydane w seriach:
Arabskie opowieści 2
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
Autotagi:
biografie
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
2.3 (4 głosy)

Wielokrotnie podczas spotkań z Tanyą Valko i lektury jej książek pojawia się pytanie: skąd ona to wszystko może wiedzieć?

Z własnego życia!

"Arabskie opowieści" opisują ekscytujące losy zwariowanej arabistki, która w latach osiemdziesiątych zeszłego stulecia z duszą na ramieniu poleciała do Libii, gdzie rządził Kadafi. Dowiemy się, jak zaczęła się przygoda Valko z krajami arabskimi. Poznamy ciężkie, a czasem cudowne życie kontraktowiczów, przeczytamy o rozwiązłości i pijaństwie na polskich kampach, o nieszczęśliwych wypadkach, często kończących się śmiercią, gwałtach i przemocy, a także o kontraktowych miłościach i przyjaźniach. Będziemy śledzić niezwykłe losy polskich żon Arabów, nie zawsze nieudane i toksyczne związki muzułmańsko-chrześcijańskie, ale też tragedie kobiet uwikłanych w relacje z podłymi mężczyznami.

W "Arabskich opowieściach" miłośniczki "Arabskiej sagi" odnajdą pierwowzory kluczowych postaci z jej kart. Większość z nich przewinęła się przez barwne życie pisarki. Valko opisuje świat tak, jak go zapamiętała i postrzegała. "Arabskie opowieści" to podsumowanie ponad 25-letniego pobytu autorki w krajach Orientu.

Tanya Valko to pseudonim absolwentki Uniwersytetu Jagiellońskiego, byłej nauczycielki w Szkole Polskiej w Libii i asystentki ambasadorów RP. Mieszkała w Libii, Arabii Saudyjskiej i Indonezji. Od 2018 r. żyje w Polsce. Jest autorką bestsellerowej "Arabskiej sagi", w tym "Arabskiej żony", "Arabskiej córki", "Arabskiej krwi" i "Arabskiej księżniczki". Następnie powstała dwutomowa "Azjatycka saga": "Okruchy raju" i "Miłość na Bali". Do krajów Bliskiego Wschodu powraca w tomach: "Arabska krucjata", "Arabski mąż", "Arabski syn", "Arabski raj", "Arabski książę", "Arabska wendeta", "Arabska Żydówka", "Arabska kochanka" i "Arabska zdrajczyni".

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo interesujaca książka opisuje Polaków mieszkających za grnaicsmi panstwa pokazuje jak bardzo można się ustawić gdy ma się znajomości i dobrze włada językiem.
  • o ile nie czytam biografii to ta napisana w niesztampowy sposób, wyjaśnia jak wiele "arabskiej" rzeczywistości znajduje się w książkach pisarki
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
KatarzynaP98
Opis
Autor:Tanya Valko
Lektor:Ewa Abart
Wydawcy:Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2022-2023) ebookpoint BIBLIO (2022-2023) Legimi (2022)
Serie wydawnicze:Arabskie opowieści 2 Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka)
ISBN:978-83-8295-184-4 978-83-8295-759-4 978-83-8295-786-0 978-83-8295-990-1 978-83-8352-094-0
Autotagi:audiobooki biografie dokumenty elektroniczne druk e-booki elementy biograficzne epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 10 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo