Siostry

Tytuł oryginalny:
Sisters
Autor:
Michelle Frances
Tłumacz:
Maria Olejniczak-Skarsgård ...
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2022)
Legimi (2022)
Wydane w seriach:
Thriller
Thriller - Wydawnictwo Albatros
ISBN:
978-83-6733-811-0, 978-83-67338-42-4
978-83-6742-648-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0

Jedna z nich jest ulubienicą. Ta druga dobrze o tym wie. Thriller autorki bestsellera „Ta dziewczyna”. Opowieść o podszytej mrocznymi sekretami rodzinnej rywalizacji pomiędzy dwiema siostrami, której akcja toczy się na skąpanej w słońcu włoskiej wyspie. Wciągający kryminał, w którym napięcie i groza rosną z minuty na minutę… Czy krew jest naprawdę gęstsza niż woda? Abby i Ellie nawet w dzieciństwie nie były sobie bliskie. Teraz, kiedy są już po trzydziestce, każda z nich żywi głęboko zakorzenioną urazę do drugiej. Abby zazdrości siostrze wyglądu gwiazdy filmowej i statusu ulubienicy matki. Ellie chciałaby mieć partnera tak idealnego jak mąż Abby i dom tak wspaniały, jak jej willa na skąpanej w słońcu włoskiej wyspie Elbie. Kiedy Abby zaprasza Ellie do siebie, obie siostry mają nadzieję na chwilowe zawieszanie broni - wspólny relaks i puszczenie w niepamięć dzielących ich różnic. Ale obecność matki, Susanny, sprawia, że wszystkie napięcia z przeszłości szybko wypływają na powierzchnię. A Ellie zaczyna podejrzewać, że Abby i ich matka skrywają niebezpieczny sekret. . . Wkrótce okaże się, że siostry mogą polegać tylko na sobie nawzajem. Czy zaryzykują i obdarzą się zaufaniem?

Dosłownie pochłaniałam kolejne strony - ta książka ma niesamowite tempo! Louise Candlish Michelle Frances daje świeżą energię klasycznej opowieści o rywalizacji pomiędzy rodzeństwem i rodzinnych tajemnicach. A finał tej historii nie jest ani trochę rozczarowujący. „Daily Mail” Toksyczne relacje rodzinne, duszna europejska sceneria i zawiła fabuła, która sprawia, że nie wiadomo już, komu i czemu ufać. Catherine Cooper, autorka książki „The Chalet” Doskonała… Zawiła i idealnie stopniująca napięcie. Jo Spain, autorka powieści „Wyznanie” Genialnie zawiła, złowieszcza i uzależniająca lektura! „Sunday Mirror”

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • dość dziwna książka, trochę jakby sklejone kilka różnych rodzajów historii. miejscami przydługawa. i być może przez to nie doczytałam zbyt dokładnie jak było naprawdę z historią sprzed lat.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Michelle Frances
Tłumaczenie:Maria Olejniczak-Skarsgård Maria Frąc
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz (2022) Legimi (2022)
Serie wydawnicze:Thriller Thriller - Wydawnictwo Albatros
ISBN:978-83-6733-811-0 978-83-67338-42-4 978-83-6742-648-0
Autotagi:audiobooki dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo