Człowiek jest tylko rzeczą

Autor:
Michael Tequila
Wydawcy:
Legimi (2022)
wydacksiazke.pl (2022)
ISBN:
978-83-64033-79-7
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
e-booki

Opowiadania „Człowiek jest tylko rzeczą” pisałem mając już rozbudowane wyobrażenie, w jaki kierunku będzie się zmieniać się nasza rzeczywistość w perspektywie najbliższych kilku - kilkunastu lat. Będzie to nadal ten sam świat, a zarazem inny, bardziej dynamiczny, nieprzewidywalny, ułatwiający jak i komplikujący ludziom życie.

Zadecydują o tym liczne trendy zmian. Wymienię tylko niektóre z nich: niepowstrzymany postęp techniczny we wszystkich dziedzinach życia, sztuczna inteligencja, inżynieria genetyczna, pogłębiający się kryzys klimatyczny i dewastacja środowiska naturalnego. Ważnym efektem tych zmian będzie rosnąca niestabilność psychiczna społeczeństwa oraz skłonność władz do inwigilacji, kontroli i podporządkowania sobie społeczeństwa

Tematy opowiadań dotyczącą bardzo różnych spraw: postępu technicznego, medycyny, rządzenia, wojny i pokoju, przyrody, uczuć i emocji, Boga i wiary. Niektóre mają charakter współczesny inne bardziej futurystyczny. Nie stronię też od groteski i satyry. Czytelnik znajdzie w nich różne wątki: kryminalne, psychologiczne, erotyczne.

Na napisanie opowiadań poświęciłem masę czasu. Moją ambicją jako autora było stworzenie intrygujących fabuł opowiadań i ciekawych postaci, niebanalny język i styl. Moje dotychczasowe utwory cieszą się dobrymi recenzjami i opiniami; ich skróty znajdziesz na górnym pasku strony autorskiej www.MichaelTequila.com. Jeśli uznasz, że nie mam racji, wyklnij mnie w żywe kamienie i obrzuć błotem, jeśli będziesz przeciwnego zdania, zachęć innych do kupienia i przeczytania tej książki.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo