Ktoś, kto mnie pokocha

Autor:
Monika Ziółkowska
Wydawcy:
Wydawnictwo Plectrum (2022)
Legimi (2022)
Wydane w seriach:
Naznaczeni przez los
ISBN:
978-83-67155-32-8
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
5.0

Jako nastolatka Malwina trafiła do poprawczaka. Po opuszczeniu ośrodka nie wróciła do toksycznego domu, tylko postawiła wszystko na jedną kartę i wyjechała do Stanów Zjednoczonych. W chwili, gdy wydawało jej się, że zdołała uciec od traumatycznej przeszłości, ta postanowiła się o nią upomnieć. To uświadomiło dziewczynie, że aby otworzyć nowy, najpierw musi zamknąć stary rozdział życia. Dlatego decyduje się na powrót do rodzinnego Wrocławia. Roman to żołnierz, który po brzemiennej w dramatyczne skutki misji w Iraku porzucił służbę wojskową. Choć mężczyzna próbuje wieść normalne życie, wojenne doświadczenia nie dają o sobie zapomnieć. Jego szansą na zaznanie spokoju i posmakowanie szczęścia okazuje się przypadkowo poznana Malwina. Tylko czy dziewczyna, która walczy z własnymi demonami, będzie w stanie pomóc mu stawić czoła jego? Historia o dwóch zranionych duszach, które próbują odnaleźć się w mało sprzyjającej im rzeczywistości. O dwóch złamanych sercach, które potrzebują wsparcia, żeby poskładać się w całość.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Piękna i wzruszająca książka. Historia , która podbiła moje serce . Ciekawi bohaterowie i przede wszystkim w tle rodzące się uczucie oraz łzy .Każdy znajdzie coś dla siebie .Gorąco polecam • P.S. Czekam z niec­ierp­liwo­ścią­ na drugi Tom .
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo