Tam, gdzie kwitnie miłość

Inne tytuły:
Tam, gdzie kwitnie miłość T. 2
Autor:
Katarzyna Kostołowska
Wydawcy:
Książnica (2022)
Publicat
Wydane w seriach:
ROD Morele
Rodzinny Ogród Działkowy Morele
ISBN:
978-83-245-8471-0, 978-83-271-6383-7
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
rodzina
3.0

Czasem masz ją na wyciągnięcie ręki, ale jej nie dostrzegasz. Czasem boli. Czasem tęsknisz za nią albo cię uskrzydla… Miłość – bez niej jesteś jak roślina bez wody. Poznajcie działkowiczów z Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Morele”. Czterdziestoletnia Teresa jest świeżo po rozwodzie, młodziutka Ola musi poradzić sobie z samotnym macierzyństwem, a dojrzały Julian chciałby wreszcie być sobą. Wszyscy czegoś się boją, kogoś kochają i coś stracili. Choć są w różnym wieku i z różnym bagażem doświadczeń, ich życiowe ścieżki przecinają się właśnie tu, w „Morelach” – najpiękniejszym miejscu na ziemi. Czy odnajdą spełnienie, którego pragną? I co tak naprawdę okaże się tym spełnieniem? Odkryj wszystkie oblicza miłości w nowej powieści Katarzyny Kostołowskiej, drugim tomie serii ROD „Morele”. To dająca nadzieję opowieść o kochaniu, cierpieniu oraz inności, a także o tym, co ludzie mogą sobie wzajemnie odebrać albo… dać.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Pierwszy tom bardziej mi się podobał. Ten niestety trochę mnie na początku wynudził, potem się trochę rozkręcił. • Książka opowiada o dalszych losach działkowiczów ogródków działkowych „Morele”. Osobiście nie polecam tej pozycji. • Chyba w ogóle tej serii nie polecam wg mnie trochę szkoda czasu, a w tym czasie lepiej przeczytać coś ciekawszego ;)
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo