Z powrotem:

czyli Fatalne skutki niewłaściwych lektur

Autor:
Zbigniew Batko (1940-2007)
Ilustracje:
Stasys Eidrigevičius ...
Wydawcy:
Znak Emotikon (2014)
Państwowe Wydawnictwo Iskry (1984-1985)
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
ISBN:
83-207-0612-2, 978-83-240-2967-9
83-207-0642-2
Autotagi:
druk
literatura
Więcej informacji...
5.0

Niezwykła podróż w głąb króliczej nory… „Najpierw wyrzuciłem na brzeg walizkę. W chwilę później, mijając pochyloną nad wodą wierzbę, uchwyciłem się mocno wiotkich gałązek. Łódź umknęła mi spod nóg, porwana impetem, z jakim tamci gnali przed siebie. Nikt niczego nie zauważył. Wyskoczyłem na brzeg i przypadłem twarzą do ziemi. Chłodna rosa ziębiła rozpalone policzki. Do ucha wlazł mi trzmiel i buczał swą prostą piosenkę. Odczekałem chwilę, kichnąłem, wstałem, odszukałem walizkę i z przylepioną do czoła czterolistną koniczyną ruszyłem w drogę.”
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Książka dedykowana „Byłym dzieciom” - godna polecenia wszystkim miłośnikom lektur niebanalnych. 6 gwiazdek! ;-) • „- Pańska herbata jest zupełnie zimna – wtrącił nieśmiało Królik. • Pingwin spojrzał roztargnionym wzrokiem na trzymaną w ręku szklankę. • - Nie szkodzi, mam rękawiczki.” • „- Ja na przykład – ciągnął Koń – zapomniałem kiedyś chodzenia. Wysunąłem przednią nogę i ani rusz dalej. Próbuję pozostałymi, po kolei, coś nie tak. I byłbym tak stał do sądnego dnia, gdyby nie przypadek …. • - Jaki przypadek? No, dokończ! – niecierpliwił się Królik. • - Dostałem batem po zadzie.”
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Anto
Opis
Inne tytuły:Fatalne skutki niewłaściwych lektur czyli Fatalne skutki niewłaściwych lektur
Autor:Zbigniew Batko (1940-2007)
Ilustracje:Stasys Eidrigevičius Marianna Sztyma
Wydawcy:Znak Emotikon (2014) Państwowe Wydawnictwo Iskry (1984-1985) Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
ISBN:83-207-0612-2 978-83-240-2967-9 83-207-0642-2
Autotagi:beletrystyka druk epika książki literatura literatura piękna opowiadania powieści proza zbiory opowiadań
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo