Najgorszy dom

Autor:
Magdalena Majcher
Wydawcy:
WAB (2022)
Legimi (2022)
Wydawnictwo W. A. B. - Grupa Wydawnicza Foksal (2019)
Grupa Wydawnicza Foksal
ISBN:
978-83-280-9794-0, 978-83-66526-37-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.5 (4 głosy)

Nowy książka Magdaleny Majcher, autorki m.in. bestsellerowych „Małych zbrodni” i „Mocnej więzi”!

„Najgorszy dom” to pełna emocji powieść obyczajowo-kryminalna, w której kluczem do rozwiązania zagadki będą rodzinne tajemnice.

Prywatna detektyw Łucja Buchta jedzie do rodzinnego Namysłowa, żeby pomóc w poszukiwaniach zaginionej siostry. Nastolatka znikała już wcześniej, dlatego policja nie traktuje sprawy z należytą powagą. Łucja od początku wyczuwa, że nie wszyscy są z nią szczerzy, i szybko nabiera pewności, że tym razem wydarzyło się coś złego.

Przeciwnikiem Łucji w dotarciu do prawdy staną się jej trudny charakter i problemy w relacjach międzyludzkich. Jednak przede wszystkim będzie musiała zmierzyć się z panicznym lękiem, który wywołuje u niej sama myśl o powrocie do rodzinnego domu. Ale chociaż strach będzie jej głównym doradcą, zrobi wszystko, żeby odkryć, co tak naprawdę przydarzyło się Karolinie.

„Otwierasz drzwi »Najgorszego domu«, wchodzisz do środka i już wiesz, że nie wyjdziesz, dopóki nie poznasz całej prawdy. Finał historii przeraża, ale też otwiera oczy. Polecam serdecznie”.

– Alicja Sinicka

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Najgorszy dom" to połączenie lekkiego kryminału {bez większych absurdów} z powieścią obyczajową. • Książka trzymała w napięciu tam gdzie powinna, były odpowiednio zaplanowane zwroty akcji. • Całość naprawdę dobra w odbiorze. • Nie są to przyjemne tematy, ale lekkie pióro autorki sprawia, że książkę się pochłania. • Fabuła trzyma w napięciu do ostatnich stron, a zakończenie było zaskakujące! • Pomimo że nie polubiłam bohaterki to książka ogólnie podobała mi się.
  • “Najgorszy dom” to świetna powieść obyczajowo - kryminalna, która porwała mnie bez reszty. Oprócz intrygującego wątku związanego ze śmiercią młodej dziewczyny, ważną rolę odgrywa tu przeszłość głównej bohaterki i dom, w którym się wychowała. Mnóstwo tu żalu, niedopowiedzeń, trudnych rodzinnych relacji, niew­ypow­iedz­iany­ch słów, rozdrapanych ran, smutku i ogromnej potrzeby miłości i akceptacji, której chyba żadna z bohaterek nigdy nie zaznała. Istotną rolę odgrywa tu rodzina, która zwykle jest naszą ostoją i kojarzy się z bezpieczeństwem. Tutaj jest odwrotnie. Autorka w książce porusza trudne i bardzo bolesne tematy. Zakończenie mnie zaskoczyło, tego się nie spodziewałam. Polecam.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo