Loveless

Tytuł oryginalny:
Loveless
Autor:
Alice Oseman
Tłumacz:
Anna Halbersztat
Wyd. w latach:
2012 - 2022
ISBN:
978-0-00-824412-5, 978-0-00-838223-0
978-83-8266-113-2, 978-83-8266-164-4
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
3.3 (3 głosy)

Powieść twórczyni cyklu komiksów HEARTSTOPPER.

Nagrodzona YA Book Prize 2021 wzruszająca opowieść o odnajdywaniu własnej tożsamości.

Wszystko to zaczęło do mnie docierać. Nigdy w nikim się nie kochałam. Ani w chłopcach, ani w dziewczynach, ani w żadnej osobie, którą kiedykolwiek poznałam. Co to znaczy?

Georgia nie była dotąd zakochana, z nikim się nawet nie całowała. Jednak jest przekonana, że pewnego dnia odnajdzie swoją drugą połowę. Kiedy jej starania spełzają na niczym, zaczyna się zastanawiać, dlaczego miłość wydaje się tak prosta dla innych, a dla niej nie. W zderzeniu z nowymi pojęciami – aseksualnością i aromantycznością – Georgia jest jeszcze bardziej niepewna swoich uczuć. Czyżby przeznaczone jej było żyć bez miłości? A może przez cały czas szukała nie tego, co jest odpowiednie dla niej? A może miłość to nie tylko romantyczne uczucie…

Alice Oseman to jeden z najbardziej autentycznych i najmocniej wybrzmiewających głosów we współczesnej literaturze Young Adult.

Ośmioodcinkowy serial na podstawie pierwszego tomu Heartstoppera w Netflixie! Start emisji 1. sezonu: 22 kwietnia 2022.

Komentarze do YA Book Prize 2021

Alice Oseman: „Byłam w szoku, kiedy usłyszałam, że jestem laureatką YA Book Prize 2021! Loveless było najtrudniejszym projektem twórczym w moim życiu i jestem niezmiernie podekscytowana tym, że otrzymało tak prestiżową nagrodę. Wielka Brytania jest domem dla niesamowitej i wyjątkowej społeczności fanów literatury YA. Czuję się zaszczycona, że zostałam przez nich uhonorowana.”

Jurorka Layla Hudson, dyrektorka inkluzywnej księgarni Round Table Books w Brixton: „Niezmiernie się cieszę, że Loveless wygrało w tym roku YA Book Prize. Wiele osób aromantycznych i aseksualnych mogło utożsamić się z główną bohaterką książki. To powieść, która z pewnością będzie uwielbiana i czytana wielokrotnie”.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Całkiem ciekawa książka. Porusza tematy o których jeszcze nie czytałam za co jest oryginalna. Bohaterka czasem niemądrze postępuje, jednak szybko się ją czyta.
  • Główna bohaterka osiemnastolatka, która z nikim jeszcze się nie całowała i nie uprawiała seksu zostaje przez rówieśników wyśmiana, wykpiona. Chce być jak inni, podziwia przyjaciółki , z których jedna to zadeklarowana lesbijka , druga hetero sypiająca z kim popadnie. Najmilsze, najbardziej przyjazne towarzystwo to oczywiście wszystkie współczesne odmiany płci i skłonności. Jak ktoś lubi takie " nowoczesne "problemy i klimaty to może przeczytać, ale po co ?
  • Książka bardzo wciągająca . • Alice Oseman pisze bardzo wciągające książki • W szczególności ten tytuł zostanie jednym z moich ulubionych tytuł polecany dla Młodzieży !
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Alice Oseman
Tłumacz:Anna Halbersztat
Wydawcy:Legimi (2022) Wydawnictwo Jaguar (2012-2022) HarperCollins Children s Books (2020) IBUK Libra (2012) Hachette
ISBN:978-0-00-824412-5 978-0-00-838223-0 978-83-8266-113-2 978-83-8266-164-4
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika ikonografia książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo