Tilly i Książkowi Wędrowcy

Tytuł oryginalny:
Tilly and the bookwanderers
Autor:
Anna James
Ilustracje:
Paola Escobar
Tłumacz:
Adrian Tomczyk
Wydawcy:
Zygzaki-Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2022)
Legimi (2022)
Wydawnictwo Poznańskie
Wydane w seriach:
Pages i Spółka
Pages & Co
ISBN:
978-83-66981-12-6, 978-83-66981-13-3
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza

Marzysz o tym, by porozmawiać z Anią z Zielonego Wzgórza? A może wolisz spotkać się z Alicją w Krainie Czarów?

Jedenastoletnia Tilly spędza dużo czasu w należącej do jej babci i dziadka księgarni Pages i Spółka. Dziewczynka nigdy nie poznała swojej mamy, która zniknęła w tajemniczych okolicznościach tuż po jej narodzinach. Tilly, jak wszyscy w rodzinie, uwielbia przenosić się do świata ukochanych książek, gdzie znajduje pocieszenie i radość.

Wszystko się zmienia, gdy pewnego dnia w drzwiach księgarni stają jej ulubieni bohaterowie literaccy. Ku zdziwieniu Tilly postacie znane jej z książek potrafią nie tylko wędrować po ich stronicach, ale również przenosić się do świata ludzi.

Czy książkowi wędrowcy pomogą Tilly rozwikłać tajemnicę zniknięcia mamy?

Ułóż się wygodnie na kanapie i wyrusz w magiczną, pełną przygód podróż z Tilly i książkowymi wędrowcami!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Marzyliście kiedyś o spotkaniu swojego ulubionego bohatera? Jakby to było w Krainie Czarów napotkać na swojej drodze Alicję? O jakich jeszcze przygodach opowiedzieć może Ania z Zielonego Wzgórza? Główna bohaterka debiutanckiej powieści Anny James nie musi się nad tym już dłużej zastanawiać. • Jedenastoletnią Tilly wychowują dziadkowie. Matka dziewczynki zaginęła tuż po jej narodzinach i niestety nigdy nie dane było im się spotkać. Wnuczka większość czasu spędza w księgarni Pages i spółka, należącej do jej babci i dziadka, zanurzając się w kolejnych fantastycznych światach. Życie bohaterki zmienia się, gdy próg sklepu przekraczają postacie znane jej z książek. Jak i dlaczego znalazły się w świecie realnym? I czy ma to coś wspólnego z zaginięciem mamy? Przekonajcie się sami!
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo