Szczęściarze

Autor:
Agnieszka Lis
Wydawcy:
ebookpoint BIBLIO (2022)
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska (2021-2022)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-6709-316-3, 978-83-67093-32-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
rodzina
5.0

Gdy nie wiesz, gdzie szukać pomocy. Gdy wydaje ci się, że na świecie nie ma już światła. Gdy wszyscy wokół nie widzą rozwiązania... okazuje się, że jest w Tobie siła, która umożliwia pozornie niemożliwe.

Nastoletnia Edyta ma wrażenie, że nie ma dla niej miejsca na świecie. Wyobcowana, z silną depresją, po ciężkim wypadku ma mroczne myśli. A jednak, z biegiem czasu, odnajduje sens i swoje miejsce w życiu. Znajduje przyjaciół, odkrywa, że rodzina jest siłą, choć nie zawsze oczywistą. I że ludzka wola, metodyczne dążenie do celu potrafią pokonać największe przeszkody. A szczęście – tak ulotne, czasami pozornie nieosiągalne – okazuje się znajdować na wyciągnięcie ręki. Bo szczęście jest w nas, bez względu na okoliczności.

Agnieszka Lis po doskonale przyjętych Pozorach oraz Guzikach, kolejny raz udowadnia, że po mistrzowsku potrafi zaglądać do wnętrza ludzkiej duszy.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Szczęściarze Agnieszka Lis • Przedstawiam Wam przepiękna opowieść Agnieszki Lis Szczęściarze historię nastoletniej Edyty która ma wrażenie że nie ma dla niej miejsca na świecie. Wyobcowana po silnej depresji i poważnym wypadku ma mroczne myśli. A jednak z biegiem czasu udaje jej się wyjść na prostą. Ważna rolę w książce grają również rodzice Edyty i ich postrzeganie. Jak wielka jest miłość do dziecka i ile jesteśmy w stanie poświęcić. Dowiecie się tego wszystkiego z tej książki. • Przyznam się szczerze, na początku książki nie wiedziałam kto jaką rolę gra, w późniejszych stronach jak już odkryłam to, to było dla mnie wielkim zaskoczeniem. Bohaterowie zagrali swoje role doskonale. • Piękna powieść która polecam z całego serca. Jest to powieść którą bardzo chętnie bym widziała w wersji kinowej, dokładnie tak samo przedstawioną jak w książce. Uwielbiam styl pisania Agnieszki Lis. • Wydawnictwo skarpa Warszawska
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo