Wielka Panda i Mały Smok

Tytuł oryginalny:
Big Panda and Tiny Dragon
Autor:
James Norbury
Tłumacz:
Aldona Sieradzka-Krupa
Wydawca:
Wydawnictwo Albatros (2021-2024)
ISBN:
978-83-8215-580-8, 978-83-8361-018-4
Autotagi:
druk
ikonografia
komiksy i książki obrazkowe
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań

Inspirująca podróż, w której ważny jest nie cel, lecz droga. Piękne ilustracje oraz rozpisana na dwa głosy opowieść o przyjaźni, odwadze, czułości dla samego siebie… i o tym, dlaczego warto czasem napić się herbaty. Przed Wami książka, która podbije Wasze serca równie mocno, jak Chłopiec, kret, lis i koń Charliego Mackesy’ego. Wielka Panda i Mały Smok podejmują wspólną podróż, choć dobrze się nie znają. Szybko gubią drogę - jak wielu z nas w życiu - ale wiedzą, że stracenie z oczu celu często pozwala dostrzec wspaniałości, których zazwyczaj nie zauważamy. Dlatego z radością błądzą, odkrywają nieznane miejsca i dyskutują o tym, co w życiu najważniejsze. „Wielka Panda i Mały Smok” to książka, w której znajdą mądrość czytelnicy w różnym wieku - od dzieci, przed którymi świat stoi otworem, do dorosłych, których życie często zmusza do radykalnych zmian. Poczucie humoru i mądrość Wielkiej Pandy i Małego Smoka przemówią do każdego z nas. [Opis pochodzi od wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Wielka Panda i Mały Smok to książka do której idealnie pasuje powiedzenie „mniej znaczy więcej”. To oszczędna w słowach historia podróży dwójki przyjaciół. Choć bardzo się różnią, cały czas uczą się od siebie nawzajem. Razem gubią drogę i odnajdują piękno w otaczającej ich przyrodzie. • Tom zawiera ilustracje autora, pragnącego przez nie przekazać wsparcie innym podczas przeżywania przez nich trudnych chwil oraz zmotywować ich do zmiany sposobu myślenia, do robienia małych kroków i tym samym poprawy swojego nastroju. Te przepiękne rysunki umilają czas spędzony z książką, a wiedza dlaczego powstały, sprawia, że robi się ciepło na sercu. • James Norbury, inspirując się buddyjską duchowością, stworzył opowieść filozoficzną dla dużych i małych, podszytą nutką humoru i litrami herbaty.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo