Możemy uratować naszą Ziemię

Tytuł oryginalny:
Old enough to save the planet
Autorzy:
Loll Kirby
Anna Taylor
Ilustracje:
Adelina Lirius
Tłumaczenie:
Anna Taylor
Anna Urbańska
Przedmowa:
Anna Taylor
Wydawcy:
HarperKids (2021)
HarperCollins Polska
Wydane w seriach:
Chcę wiedzieć!
Akademia Mądrego Dziecka
Akademia Mądrego Dziecka (HarperCollins Polska)
ISBN:
978-83-276-6308-5
Autotagi:
druk
ikonografia
książki
publikacje popularnonaukowe
5.0

Poznaj dzieci – takie jak ty – które walczą ze zmianami klimatycznymi. Zobacz, jak działają i przekonaj się, że przyszłość naszej planety zależy także od ciebie. W tej bogato ilustrowanej książce znajdziesz 12 prawdziwych historii dzieci, które zbierają śmieci, sadzą drzewa, oszczędzają wodę , sadzą rośliny dla owadów, walczą ze smogiem, plastikiem i wyrzucaniem jedzenia oraz edukują innych, bo zależy im na naszej planecie. Młodzi czytelnicy znajdą tu wiele porad, które zainspirują ich do podjęcia przyjaznych środowisku działań – w domu, szkole i swoim środowisku. „Czytając o kryzysie klimatycznym, możesz poczuć niepokój i bezradność. Ale masz prawo walczyć o swoją przyszłość i masz moc, żeby coś z tym zrobić. Wystarczy jedna osoba, żeby zacząć. Zobacz, jak zrobiły to dzieci opisane w tej książce”. [Nota wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Inspirująca lektura dla dzieci i dorosłych. Przedstawione w niej są autentyczne sylwetki młodziutkich działaczy na rzecz poprawy sytuacji środowiska naturalnego na naszej planecie. Narracja oparta jest na powtarzalnym schemacie ułatwiającym dostrzeżenie pewnych prawidłowości i odnalezienie się w treści nawet przez najmłodszych odbiorcow. Ilustracje są piękne, całostronicowe, niep­rzeb­odźc­owuj­ące i adekwatne do treści. Ta nie przytłacza, ułatwia odbiorcy zapoznanie się z poruszanym zagadnieniem w sposób niep­rzec­iąża­jący­, minimalizując ryzyko utraty zainteresowania ze strony czytelnika/słuchacza. Dziecko (a tak naprawdę każdy czytelnik bez ograniczeń wiekowych) może się wczuć, zainspirować. Bardzo motywująca lektura do podjęcia tak ważnych działań na rzecz naszej wspólnej przyszłości, którym sprosta każdy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo