Trzy wdowy

Tytuł oryginalny:
Black widows
Autor:
Cate Quinn
Tłumacz:
Magdalena Rychlik
Wydawcy:
Prószyński Media (2021)
Prószyński i Spółka (2021)
Legimi (2021)
ebookpoint BIBLIO (2021)
Wydane w seriach:
Duże Litery
ISBN:
978-83-8234-436-3, 978-83-8234-465-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
wielka czcionka
5.0

Trzy kobiety. Trzy żony. Trzy wdowy.

Blake ukrywa przed światem tajemnicę - wraz z nim żyją w poligamicznym związku aż trzy kobiety. Rachel, pierwsza żona, to ta posłuszna aż do przesady, z przeszłością, o której wolałaby zapomnieć. Tina, była striptizerka wzięta prosto z odwyku, to urodzona buntowniczka. Najmłodsza z nich, naiwna Emily, żyje w oddzieleniu od srogiej katolickiej rodziny. Jedyne, co je łączy, to Blake.

To one stają się pierwszymi podejrzanymi, gdy zostają znalezione zwłoki ich męża. Każda z kobiet musi zadecydować, komu może zaufać. W obliczu plotek o sekretnym kulcie, tajemniczej żonie numer cztery, trzy wdowy zaczynają wątpić w to, co dotąd uznawały za prawdę. Bo im dłużej trwa śledztwo, na światło dzienne wychodzą kolejne mroczne informacje…

Oryginalna, pouczająca, trzymająca w napięciu - wielka trójka każdego literackiego uderzenia.

"New Jork Journal Of Books"

Chociaż Quinn w książce podejmuje ważkie tematy, takie jak przemoc domowa, poligamia i kulty religijne, najważniejszym i najbardziej przejmującym tematem zdaje się dla niej być kobieca przyjaźń.

"New York Times"

Cate Quinn urodziła się w Colchester w Wielkiej Brytanii. Ta dziennikarka, freelancerka i copywriterka, ma za sobą także doświadczenia w blogowaniu, w tym na tematy kulinarne. Najchętniej pisze powieści przygodowe, kryminalne i historyczne. W przygotowaniu jest już jej kolejna książka, "The Lock In".

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • O dziwo dobra książka, wciąga, cięzko się oderwać
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo