Mów mi Win

Tytuł oryginalny:
Win
Autor:
Harlan Coben
Tłumacz:
Magdalena Słysz
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2021-2022)
Legimi (2021)
Wydane w seriach:
Thriller - Wydawnictwo Albatros
Thriller /Albatros
ISBN:
978-83-8215-707-9, 978-83-8215-721-5
978-83-8215-809-0
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.7 (18 głosów)

Najnowsza powieść Harlana Cobena.

Tym razem w roli głównej Win, czyli Windsor Horne Lockwood III. Milioner i awanturnik, najlepszy kumpel Myrona Bolitara. Król życia, który zawsze dostaje to, co chce.

Przed ponad dwudziestoma laty dziedziczka fortuny Lockwoodów, Patricia, została uprowadzona podczas napadu na rodzinną posiadłość. Przez wiele miesięcy przetrzymywano ją w chacie na pustkowiu. Patricii udało się uciec, ale jej oprawców nie schwytano, nie odzyskano również rodzinnych pamiątek, które zostały skradzione podczas porwania.

Aż do teraz. W Upper West Side, w apartamencie na ostatnim piętrze znaleziono ciało mężczyzny. Oprócz zwłok uwagę policji przykuwają dwa przedmioty: skradzione płótno Vermeera i skórzana walizka z inicjałami WHL3. Po raz pierwszy od lat mundurowi mają wyraźny tropy nie tylko w sprawie porwania Patricii, ale także w innej nierozwiązanej sprawie FBI, związanej ze skradzioną walizką i cennym obrazem. Ślady jednoznacznie prowadzą do pewnego mężczyzny…

Windsor Horne Lockwood III lub Win – jak nazywają go przyjaciele – nie wie, jak skradzione dawno temu jego rodzinie walizka i obraz trafiły w ręce ofiary zagadkowej zbrodni. Kiedy FBI ujawnia, że martwy mężczyzna stał również za aktami terroryzmu, Win musi odkryć, co łączy te tak różne sprawy sprzed lat. Na szczęście ma do dyspozycji trzy rzeczy, których brakuje FBI: osobisty związek z co najmniej jedną ze spraw, nieograniczone środki finansowe i możliwość wymierzenia sprawiedliwości według własnych zasad.

Coben nigdy, przenigdy cię nie zawiedzie.

Lee Child

Coben, jak to ma w zwyczaju, nie stroni od dylematów moralnych, które czytelnicy będą mogli z przyjemnością roztrząsać, a przyspieszająca puls akcja sprawi, że strony same będą się błyskawicznie przekręcały.

BookPage

Przewrotne zwroty akcji, szybkie tempo i dowcipne dialogi. Czy mimo wszystko antybohater może zostać bohaterem? Win odpowiada na to pytanie w satysfakcjonujący i zaskakujący sposób.

BookTrib

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • głównym bohaterem jest przyjaciel Myrona, przyjemnie czyta się rozwikłąnie zagadki jego oczyma
  • Jest OK, ale tęsknię za poprzednim głównym bohaterem: MB. No i trochę to "przefajnione", ale jako rozrywka OK.
  • Wow!!! Pierwsza książka autora. Wybrana świadomie, w celu wypróbowania marki i, jakież zaskoczenie, (hihichacha), że świetnie się czytało (hihichacha). • Rozrywka bardzo dobrej próby. Tak, wiem; WSZYSCY to wiedzą(!!!!) Ale ja naprawdę przeczytałem "Mów mi win" z nadzieją, ze się ponabijam, odłożę po -nastu stronach i będę mógł powiedzieć: "...a nie mówiłem?!" • Sumując: gwiazdek tyle, ile się należy. • Nie napiszę "polecam" bo po co? • Bee stosował, w umiarkowanych dawkach, w terapii odstresowania po np. przyjęciu nadmiernej dawki zdenerwowania. • Tak będzie. No. Raczej. • (Opinia na L.C.)
  • Bardzo dobra książka, najlepszy Coben od lat, czyta się bardzo szybko
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo