Światło, które rozjaśnia mrok

Autor:
Magdalena Majcher
Wydawcy:
Wydawnictwo Pascal (2021)
Legimi (2021)
Wydane w seriach:
Światło, które nigdy nie gaśnie
ISBN:
978-83-8103-780-8, 978-83-8103-827-0
978-83-8103-864-5
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
rodzina
4.0 (4 głosy)

Dalsze losy Alicji, bohaterki książki Światło, które nigdy nie gaśnie

Alicja próbuje ułożyć swoje życie na nowo. Coraz więcej czasu spędza w rodzinnym domu. Początkowo wydaje się, że jedyną przyjazną jej osobą jest jej siostrzenica Agnieszka, ale z biegiem czasu Alicja nawiązuje nić porozumienia również z siostrą Agatą. Chciałaby znowu się z nią zaprzyjaźnić. Czy więzy krwi okażą się silniejsze od poczucia krzywdy i zdrady?

Niestety na jaw wychodzą kolejne rodzinne tajemnice. Alicja i Agata próbują odkryć, kim jest młoda kobieta, z którą spotyka się ich ojciec. Czy uda się wreszcie poznać całą historię rodziny?

Już pora zapomnieć o przeszłości, wybaczyć krzywdy i zacząć cieszyć się życiem!

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Magdalena Majcher - cykl : ŚWIATŁO, KTÓRE NIGDY NIE GAŚNIE • cz. I - ŚWIATŁO, KTÓRE NIGDY NIE GAŚNIE • cz. II - ŚWIATŁO, KTÓRE ROZJAŚNIA MROK • Kiedy życie wali się jak domek z kart, powrót w rodzinne strony staje się czasem koniecznością, choć tyle było zarzekań, że : NIGDY NIE WRÓCĘ !!! A jednak Alicja wraca do Kołobrzegu, bo tylko tam pozostało jej coś własnego, mieszkanie po babci. Ale też niezgoda w rodzinie i konflikt z siostra Agatą. • Co wydarzyło się między kobietami i w rodzinnym domu? Czy demony przeszłości pozwolą na odrzucenie poczucia winy i naprawę relacji rodzinnych? /cz. I/ • W cz. II czytamy, że powoli siostry odzyskują wzajemne zaufanie, Alicja próbuje ułożyć sobie nowe życie. Nagle obie dowiadują się, że w życiu ojca jest młoda kobieta. Kim jest nowa znajoma rodzica? Czyżby nowa rodzinna tajemnica? • POLECAM ten pełen emocji i rodzinnych tajemnic oraz niedomówień cykl powieściowy.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo