Księżniczki buntowniczki:

historie o odwadze, przyjaźni i innych wartościach

Tytuł oryginalny:
Eight Princesses and a Magic Mirror
Autor:
Natasha Farrant
Ilustracje:
Lydia Corry
Tłumacz:
Joanna Kończak
Wydawca:
Nasza Księgarnia (2021)
ISBN:
978-83-10-13598-8
Autotagi:
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
4.0 (2 głosy)

Jaka jest „idealna księżniczka”? Czy powinna być posłuszna? Schludna? Elegancko ubrana? Aby odpowiedzieć na te pytania, czarodziejka wysyła magiczne lustro w podróż w czasie i przestrzeni. Poznajcie niezwykłe dziewczynki, które pokazują, ile znaczą odwaga, przyjaźń i determinacja, ale które niekoniecznie są grzeczne i mają czyste paznokcie! Sprawdźcie, czy pewna księżniczka stawi czoła wiedźmie, by ratować siostrę, i czy inna zdoła ocalić swoją pustynną krainę przed atakiem wrogich wojsk. A co, jeśli księżniczka marzy o czymś, czego zabrania tradycja? I czy w wieżowcu na blokowisku też mieszkają księżniczki? Te pięknie ilustrowane historie, łączące baśniową konwencję ze współczesną wrażliwością, nakłaniają do przełamywania barier, uczą empatii i udowadniają, że zawsze trzeba być sobą, a wartość człowieka nie zależy od jego pozycji czy wyglądu.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kilka opowiadań o nietypowych księżniczkach. Wszystkie wplecione w inną opowieść. • Generalnie przeczytałyśmy tylko połowę. Nie wciągnęły nas te opowieści.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo