Eter

Autor:
Aniela Wilk
Wydawcy:
Wydawnictwo Akurat (2021)
Legimi (2021)
Muza SA
Wydane w seriach:
Grzeszne Książki
ISBN:
978-83-287-1938-5, 978-83-287-1942-2
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
4.0 (3 głosy)

W tej historii domek na końcu świata nie okaże się spełnionym snem o bezpiecznym azylu i wszechobecnym spokoju. Tutaj nic nie jest takie, jakim się wydaje. Pewne jest tylko jedno – namiętność, jaka łączy tych dwoje jest niebezpieczna i pociągająca niczym mroczne góry. Aniela Wilk stworzyła elektryzującą i trzymającą w napięciu opowieść, w której granica między thrillerem psychologicznym i erotyką jest cieńsza niż zwykle.

„Eter” to powieść inna niż wszystkie. Aniela Wilk brawurowo łączy świat pełen tajemnic z namiętnością i pożądaniem. Wartka akcja, niebanalna intryga i lekkie pióro autorki sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla fanów mocnych wrażeń. Nie odłożycie jej, zanim nie poznacie zakończenia!

Julia Kwiatkowska jest młodą ambitną graficzką, która ma za sobą nieudany związek i jeszcze bardziej nieudaną karierę w korporacji reklamowej. Kiedy dziedziczy po zmarłej ciotce domek w górach, chce go jak najszybciej sprzedać i wrócić do miasta, by kolejny raz zawalczyć o swoją pozycję zawodową.

Jednak podczas pobytu w Karkonoszach dziewczyna ulega fascynacji tajemniczym mężczyzną, który w lokalnej stacji radiowej prowadzi nocne audycje skierowane do dorosłego słuchacza. Osobiste, mroczne i hipnotyzujące. Muzyka, którą serwuje radiowiec idealnie trafia w jej duszę, a głos spikera wywołuje dreszcze…

Julia dokłada wszelkich starań, aby odkryć tożsamość mężczyzny i zbliżyć się do niego. Kiedy to się wreszcie udaje, relacja szybko przeradza się w gorący romans. Julia jest całkowicie zauroczona intrygującym, starszym od siebie mężczyzną. Wszystko zmienia się, gdy na górskim szlaku odkrywa zwłoki zaginionej dziewczyny.

Rozkwit uczucia między Darkiem i Julką zbiega się w czasie z szaleństwem, jakie ogarnia prowincjonalne miasteczko. Na kolejne makabryczne odkrycie nie trzeba długo czekać. I choć oficjalnie brak jest podejrzanych, dziewczyna stopniowo odkrywa, że jej kochanek w swoich audycjach wspomina o miejscach, w których po pewnym czasie odnajdywane są ciała kolejnych młodych kobiet. Jej podejrzenia stają się coraz bardziej mroczne...

Jaką tajemnicę skrywa w sobie Darek? Czy ktokolwiek zdoła ją odkryć? Jak potoczą się ich losy? I czy ich miłość ma szansę przezwyciężyć mrok?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Trudno mi ocenić tę książkę , z jednej strony intrygująca , z drugiej trochę nie wiadomo o co się rozchodzi. Zakończenie nie jest jednoznaczne, a takich nie lubię.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo