Banda z Burej:

tajemnica Gwiazdy Morza

Autor:
Magdalena Witkiewicz
Ilustracje:
Łukasz Silski
Lektor:
Jakub Sasak
Wydawcy:
Agencja Wydawniczo-Reklamowa Skarpa Warszawska (2021-2022)
Legimi (2021)
ebookpoint BIBLIO (2021)
ISBN:
9788367093071, 978-83-66939-34-9
978-83-66939-78-3, 978-83-67093-89-7
Autotagi:
audiobooki
CD
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
MP3
powieści
proza
rodzina

Najnowsza odsłona Bandy z Burej – serii, którą pokochali zarówno najmłodsi czytelnicy, jak i ich rodzice!

Gdy do miasteczka zawitało lato, wszyscy spodziewają się nastania spokoju. Ale czy faktycznie tak będzie?

Jurek wraz z przyjaciółmi z bandy rozpoczyna letnie półkolonie w lokalnej restauracji. Gdy stosy pysznych naleśników piętrzą się na talerzach a smakowite zapachy rozchodzą się po kuchni, rezolutna grupka dzieci zaczyna odkrywać tajemnice restauracji. Kim właściwie jest nowa właścicielka „Gwiazdy Morza”, która niespodziewanie pojawiła się w miasteczku?

Do tego wszystkiego Jurek i jego przyjaciele muszą przygotować latem zadanie domowe i dowiedzieć się czegoś więcej o swoich bliskich oraz o rodzinnych relacjach. Jakie tajemnice skrywają przodkowie? I czy warto rozpamiętywać przeszłość by dokopać się do swoich korzeni?

Banda z Burej znów rozpocznie śledztwo na własną rękę. Bo czym byłaby przyjaźń bez odrobiny szaleństwa?

Magdalena Witkiewicz kolejny raz udowadnia, że rozumie współczesne dzieci jak mało kto.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo