W cieniu narcyza:

jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się od niej

Tytuł oryginalny:
Narcissist in your life
recognizing the patterns and learning to break free,
Autor:
Julie L. Hall
Tłumacz:
Matylda Biernacka
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece Agnieszka Stankiewicz-Łukasz Kierus sp. k (2021-2024)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-66967-20-5, 978-83-67014-08-3
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
poradniki
5.0 (2 głosy)

Słyszysz czasem, że tkwisz w relacji z narcyzem? A może masz podejrzenie lub świadomość takiego stanu rzeczy i zastanawiasz się, jak się z tego uwolnić? Zapewne masz w związku z tym niemało pytań? Książka Julie L. Hall zatytułowana "W cieniu narcyza. Jak rozpoznać toksyczną relację i uwolnić się z niej" zawiera odpowiedzi, których potrzebujesz. Choć o narcyzmie mówi się dziś niemało, nadal wiele osób ma problem z rozpoznaniem w swoim bliskim otoczeniu osób z narcystycznym zaburzeniem osobowości (NPD). Wiele nie dopuszcza do siebie myśli, że ktoś, kto jest ważny i z kim odczuwa się emocjonalną więź, może być narcyzem. Brzmi to już dość poważnie, wręcz groźnie. Nie chodzi tu jednak tylko o relację o charakterze romantycznym, ale też relację przyjacielską, rodzinną, właściwie każdą, gdzie dochodzi do kontaktu z drugim człowiekiem. Julie L. Hall w klarowny sposób tłumaczy, jak w ogóle rozpoznać narcyza i czym charakteryzuje się taki typ osobowości. Pomaga również zbadać i zrozumieć mechanizmy zależności w związku z taką osobą oraz radzi, jak zerwać nić zależności, by uniknąć dalszego krzywdzenia, a nawet traumy, która może później rzutować na życie. Poradnik autorki skierowany jest nie tylko do osób, które tkwią w niełatwych relacjach i szukają pomocy, ale także zainteresowanych psychologią, którzy myślą o niej w kontekście swojego rozwoju zawodowego.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Lektura dla każdego uswiadamiająca jak często spotykamy narcyzów w swoim życiu i jak skutecznie reagować na ich destrukcyjne działania.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo