Bogaty ojciec, biedny ojciec:

czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i klasa średnia!

Tytuł oryginalny:
Rich dad poor dad
Autorzy:
Robert T. Kiyosaki
Sharon L. Lechter
Tłumaczenie:
Krzysztof Szramko
Michał Lipa
Wydawcy:
Wydawnictwo Instytut Praktycznej Edukacji (1998-2023)
Books Software Co (2000-2019)
Wydane w seriach:
Rich dad series
Bogaty ojciec - Robert T. Kiyosaki
Rich Dad
Autotagi:
druk
książki
poradniki
publikacje popularnonaukowe
Więcej informacji...
4.5 (2 głosy)

Książka, która wstrząsnęła finansowym światem i wielu osobom otworzyła oczy. Nie musisz pracować na etacie w wielkiej korporacji, aby dorobić się majątku. Jest to jedynie powtarzany mit, który powoduje zarabianie skromnej pensji, wystarczającej jedynie na przeżycie. Prawdziwe finanse i bogactwo zaczynają się, kiedy zmienisz swoje nastawienie i zrozumiesz, że najważniejszym celem jest zarabianie na siebie samego. Nie dla szefa lub państwa, ale wykorzystując własne umiejętności należy stać się niezależnym, za czym pójdzie również niezależność finansowa. Bogaci ojcowie uczą swoje dzieci wielu sekretów na temat pieniędzy, których klasa średnia nie zna i często nie będzie miała okazji poznać. Książka "Bogaty ojciec biedny ojciec" stanowi niepowtarzalną okazję na poznanie kilku takich wskazówek odnośnie zarabiania i pomnażania pieniędzy. Mówiąc o "biednym ojcu" autor ma na myśli swojego ojca, który nie interesował się inwestowaniem zarobków pomimo kierowniczego stanowiska pracy. Natomiast ojciec "bogaty ojciec" to przyjaciel ojca, który pomimo niskich dochodów inwestował je, przez co stał się bardzo zasobny. Autor otwiera oczy wielu niedowiarkom, którzy nie widzą sensu w inwestowaniu i ryzyku. Nauczeni od najmłodszych lat oszczędzania i zaufania państwu oraz pewnej pracy, nie mogą zrozumieć, że droga ku bogactwu przebiega zupełnie inaczej. To nieuczciwe odkładanie każdego grosza sprawia, że sumy na kontach znanych miliarderów przyprawiają o zawrót głowy. Takie pojęcia jak aktywa i pasywa powinny być nam dobrze znane jeśli interesujemy się finansami, a jeśli tak nie jest, to szybko przekonamy się, jak wielką rolę odgrywają na światowym rynku. Poszerzać i zdobywać powinniśmy aktywa, czyli wszystko to, co generuje nasz przychód i na czym zarabiamy. Pasywa powodują koszty i interesować się nimi możemy w drugiej kolejności. Kupować należy aktywa, które będą zarabiały na interesujące nas pasywa.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Ksiązka pełna wiedzy, daje do myślenia
  • Przestępnie napisane, w bardzo "amerykańskim" stylu;) • Spodziewałam się czegoś lepszego bo słyszałam, że to klasyk w swoim gatunku. Motywuje do refleksji i zadbania o swoje finanse.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym wiedzą biedni i klasa średnia! what the rich teach their kids about money that the poor and middle class do no czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i klasa średnia!
Autorzy:Robert T. Kiyosaki Sharon L. Lechter
Tłumaczenie:Krzysztof Szramko Michał Lipa
Wydawcy:Wydawnictwo Instytut Praktycznej Edukacji (1998-2023) Books Software Co (2000-2019)
Serie wydawnicze:Rich dad series Bogaty ojciec - Robert T. Kiyosaki Rich Dad
ISBN:83-913100-7-8 978-83-61008-40-8 978-83-922561-4-4 978-83-922561-4-4 978-83-9225691-4-4
Autotagi:dokumenty elektroniczne druk finanse książki literatura literatura stosowana podręczniki poradniki poradniki i przewodniki publikacje informacyjne publikacje popularnonaukowe reprodukcje zarządzanie zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 77 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo