Ajurweda

Tytuł oryginalny:
Ayurvedic self-care handbook
Inne tytuły:
holistyczne rytuały uzdrawiające
podręcznik dbania o siebie
Autor:
Sarah Kucera
Tłumacz:
Monika Grzelak
Przedmowa:
Suhas G. Kshirsagar
Wydawca:
Wydawnictwo Czarna Owca (2021)
ISBN:
978-83-8143-818-6, 978-83-8252-361-4
Autotagi:
druk
książki
podręczniki
poradniki
Więcej informacji...
4.0

Kompleksowy przewodnik po rytuałach ajurwedy, oferujący proste sposoby synchronizacji rytmu dobowego organizmu z naturą. Czujesz się wypalona, pozbawiona motywacji lub utknęłaś w miejscu? Zadbaj o siebie z ajurwedą. Oto podręcznik, który oferuje ponad 100 codziennych i sezonowych rytuałów, dzięki którym połączysz się z rytmem natury, stworzysz równowagę fizyczną i emocjonalną i zadbasz o swoje zdrowie. Zwiększ i ustabilizuj poziom energii za pomocą jogicznego oddechu. Przezwyciężaj życiowe zmiany dzięki uziemiającym medytacjom. Pokonaj stres fizyczny i emocjonalny za pomocą spersonalizowanych pozycji jogi. Zapobiegaj i lecz choroby dzięki stosowaniu odżywczych toników i herbat. Poddaj się refleksji podczas pisania dziennika. Ajurweda to sposób na powrót do natury i odkrycie na nowo swojego potencjału, by czuć się dobrze. Dr Sarah Kucera promuje zdrowe praktyki zawodowo od ponad dekady, a prywatnie - całe życie. Licencjonowana chiropraktyczka, certyfikowana specjalistka ajurwedy, zarejestrowana nauczycielka jogi i terapeutka jogą oraz przedsiębiorczyni. Założycielka Sage Center, centrum sztuk uzdrawiających i apteki ziołowej w Kansas City w stanie Missouri w Stanach Zjednoczonych. Łączy w nim powyższe techniki, by pomóc innym odnaleźć dobrostan.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Poziome linie na czole świadczą o nadmiarze zmartwień. Dwie poziome kreski między oczami pojawia się gdy tłumisz gniew w wątrobie (po prawej) lub ukrywasz emocje w śledzionie ( po lewej stronie).
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:holistyczne rytuały uzdrawiające podręcznik dbania o siebie holistic rituals for every day and season,
Autor:Sarah Kucera
Tłumacz:Monika Grzelak
Przedmowa:Suhas G. Kshirsagar
Wydawca:Wydawnictwo Czarna Owca (2021)
ISBN:978-83-8143-818-6 978-83-8252-361-4
Autotagi:druk książki literatura literatura stosowana podręczniki poradniki poradniki i przewodniki
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 3 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo