Rezydencja

Tytuł oryginalny:
Arrowood
Autor:
Laura McHugh
Tłumacz:
Alina Siewior-Kuś
Wydawcy:
Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2021)
Legimi (2021)
ebookpoint BIBLIO (2021)
Wydane w seriach:
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński i S-ka)
Duże Litery - Prószyński Media
ISBN:
978-83-8234-187-4, 978-83-8234-784-5
978-83-8234-812-5, 978-83-8234-996-2
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0

Czy można uwolnić się od mroku przeszłości?

Arrowood jest najwspanialszą spośród wszystkich rezydencji stojących nad brzegiem Missisipi w południowej części stanu Iowa. Kryje jednak tajemnicę, której nigdy nie rozwikłano: zaginięcie przed dwudziestu laty dwóch bliźniaczek, którymi opiekowała się wtedy ich starsza siostra, Arden? Arrowoodowie po zaginięciu córek się rozwodzą i opuszczają wielki dom, który od pokoleń był siedzibą rodu. Życie Arden także się rozpada: nie potrafi skończyć pracy magisterskiej i wplątuje się w niefortunny romans, który fatalnie się kończy. Arden wciąż ma nadzieję, że jej siostry nadal żyją… Gdy po śmierci ojca otrzymuje w spadku Arrowood, wraca do domu dzieciństwa, zdeterminowana, by odkryć, co naprawdę przydarzyło się jej siostrom tamtego tragicznego lata.

Powrót Arden do Keokuka - oraz okrytego obecnie złą sławą domu noszącego jej nazwisko - mieszkańcy witają z ciekawością. Serdecznie przyjmuje ją dawny sąsiad i jej pierwsza miłość, Ben Ferris, którego rodzina - z czego Arden zaczyna zdawać sobie sprawę - wie więcej o Arrowoodach, niż można by przypuszczać. Przy pomocy młodego detektywa amatora Arden odszukuje człowieka będącego głównym podejrzanym o porwanie. Ale dom i miasteczko dobrze kryją swoje tajemnice - a prawda, gdy Arden ją odkrywa, okazuje się bardziej druzgocząca, niż mogła sobie wyobrazić.

"Rezydencja" to mocna i ekscytująca powieść, w której nic nie jest takie, jak się pierwotnie wydawało…

Ta bogata w szczegóły powieść ma wszystko, czego czytelnik szuka: budzący strach stary dom, lokatorkę z sekretną przeszłością, a nawet kilka duchów. Osadzona na skrzyżowaniu wspomnień i historii, stawia wnikliwe pytanie, czy to my nosimy przeszłość w sobie, czy też przeszłość nosi nas.

Jodi Picoult, autorka bestsellerów

Niesłychane napięcie oraz wielce frapująca zagadka kryminalna… Myślałem, że wiem, kto jest sprawcą, ale myliłem się - i to cztery razy.

Lee Child, autor bestsellerów

Spokojna, inteligentna i przesiąknięta budzącą dreszcze melancholią. Zgadywałam, kto jest winny, i zmieniałam swoje wnioski aż do samego końca lektury.

Ruth Ware, autorka bestsellerów

Przejmująca, pełna zwrotów akcji powieść o rodzinie, pamięci i domu… Idealna dla czytelników Laury Lippman.

"Library Journal"

Absolutnie doskonały przykład powieści gotyckiej.

"The Times"

Magiczna powieść utalentowanej McHugh.

"Daily Mail"

Liryczna, zapadająca w pamięć opowieść… Jest tak nastrojowa, że wręcz słyszymy skrzypienie podłogi w tytułowej rezydencji.

"Peterborough Telegraph"

Frapująca, wywołująca dreszcze, klimatyczna powieść.

"Daily Express"

Po prostu brak mi słów pochwały dla tej książki. Laura McHugh wykonała wspaniała pracę, pokazując nam, że życie mogą kształtować nasze wspomnienia, a one nie zawsze są tak wiarygodne, jak by się mogło wydawać… To rewelacyjna opowieść o tym, jak tworzymy historie, by zrozumieć naszą przeszłość oraz ukryć tajemnice lub o nich zapomnieć.

"San Francisco Book Review"

Po części zagadka kryminalna, po części dramat - "Rezydencja" oferuje czytelnikom wszystkiego po trochu.

"St. Louis Dispatch"

"Rezydencja" to niezwykle nastrojowa lektura, proza McHugh jest pięknie opisowa, co jednak nie wpływa na spowolnienie akcji.

"BookBrowse"

Laura McHugh jest autorką książki "Weight of Blood", za którą otrzymała nagrody International Thriller Writers oraz Silver Falchion dla najlepszego debiutu literackiego. "Weight of Blood" została uznana za książkę roku przez Book-Page, Kansas City Star i Sunday Times, była też nominowana do nagród Alex Award, Barry Award i Goodreads Choice Award. Laura McHugh mieszka w Missouri z mężem i dziećmi.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • bardzo dobra, nastrojowa książka, czyta się bardzo dobrze i z zain­tere­sowa­niem­
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Arrowood, 2016
Autor:Laura McHugh
Tłumacz:Alina Siewior-Kuś
Lektor:Masza Bogucka
Wydawcy:Prószyński i Spółka - Prószyński Media (2021) Legimi (2021) ebookpoint BIBLIO (2021)
Serie wydawnicze:Duże Litery Duże Litery (Prószyński i S-ka) Duże Litery - Prószyński Media
ISBN:978-83-8234-187-4 978-83-8234-784-5 978-83-8234-812-5 978-83-8234-996-2
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza rodzina wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo