Retrospekcja

Tytuł oryginalny:
Fallen angel
Autor:
Chris Brookmyre
Tłumacz:
Magda Witkowska
Lektor:
Agata Darnowska
Wyd. w latach:
2021 - 2024
Wydane w seriach:
Duże Litery
ISBN:
978-83-8234-170-6, 978-83-8234-763-0
978-83-8234-776-0
Autotagi:
audiobooki
druk
książki
powieści
proza
rodzina
Więcej informacji...
4.0 (2 głosy)

Minęło 16 lat od tamtych wakacji. A ona wciąż czeka… Amanda, która właśnie zaczęła pracę jako niania, poznaje na pozór idealną rodzinę Temple’ów: byłą aktorkę i słynnego profesora oraz ich troje dorosłych dzieci. Jak w każdej rodzinie, również i w tej za fasadą uśmiechów i uścisków kryją się mroczniejsze emocje. Szesnaście lat wcześniej w tym samym miejscu zginęła mała Niamh Temple. Amanda poznaje rodzinę podczas ich wspólnych wakacji w nadmorskiej willi położonej w malowniczym zakątku Portugalii. Zaczyna podejrzewać, że jeden z członków rodziny może mieć coś do ukrycia. A podejrzenia to bardzo niebezpieczna rzecz.

Cudownie mroczna, rozkosznie zawiła. Clare Mackintosh Wyjątkowo dobra. "The Guardian" Chris Brookmyre był dziennikarzem, ale od publikacji swojej pierwszej książki "Quite Ugly One Morning" cały swój zawodowy czas poświęca na pisanie powieści. Zalicza się obecnie do najpopularniejszych brytyjskich autorów kryminałów. Za książkę "Black Widow" z 2016 roku otrzymał Theakston Old Peculier Crime Novel of the Year Award oraz McIllwanney Prize. Tylko w Wielkiej Brytanii sprzedał już ponad milion książek, których bohaterem jest Jack Parlabane.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dość dobra książka, czyta się szybko i lekko
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Chris Brookmyre
Tłumacz:Magda Witkowska
Lektor:Agata Darnowska
Wydawcy:Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix im. Henryka Ruszczyca (2024) Prószyński Media (2021) Prószyński i Spółka (2021) Legimi (2021) ebookpoint BIBLIO (2021)
Serie wydawnicze:Duże Litery
ISBN:978-83-8234-170-6 978-83-8234-763-0 978-83-8234-776-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD czytak dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 13 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo