Kobiety nie kłamią i mają najwyżej 39 lat:

mentalny lifting dla początkujących

Tytuł oryginalny:
Frauen lügen nie und werden höchstens 39
Autor:
Monika Bittl
Tłumacz:
Artur Kożuch
Wydawca:
Wydawnictwo Otwarte (2021)
ISBN:
978-83-8135-094-5
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
poradniki
5.0

Życie zaczyna się po czterdziestce. Wcześniej to tylko research! Czterdziestka to najlepszy wiek. Tak uważa Monika Bittl, autorka tego bestsellerowego poradnika, który pokochały kobiety. Największym skarbem przestaje być mężczyzna – cenniejszym okazuje się bagaż życiowych doświadczeń. Wiemy już, że jesteśmy piękne, nawet jeśli lustro czasem się z tym nie zgadza. Odkrywamy magiczne słowo „nie”, zamiast powtarzać „proszę”. Rośnie też liczba osób, które mogą nas pocałować w dupę. Już nie oczekujemy podziękowań za „poświęcenie” dla rodziny, jesteśmy świadome, że najpierw musimy znaleźć czas dla siebie, by być dla bliskich tak naprawdę. Nie boksujemy się z życiem – znamy sprawdzone sztuczki vel kłamstewka, które może i mają krótkie nogi, no ale od czego są szpilki? Piórka w życiowych skrzydłach czasami opadają, ale dzięki temu poradnikowi każda z nas będzie zadowoloną, asertywną, a przede wszystkim najszczęśliwszą wersją siebie. So, don’t worry, be forty! A w kolejnym wcieleniu zostań od razu czterdziestolatką!
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Kup sobie czekoladę, wino i usiądź wygodnie. Dużo nie przeczytasz naraz, nie warto, bo książka (poradnik) za szybko Ci się skończy. Dawkuj sobie po trochu, zostaw czas na przemyślenie tego, co przeczytałaś.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo