Będziesz tego żałować

Autor:
Alicja Sinicka
Wydawcy:
Wydawnictwo Kobiece Łukasz Kierus (2021)
Legimi (2021)
ebookpoint BIBLIO (2021)
Wydane w seriach:
Uwikłane
ISBN:
978-83-66436-57-2, 978-83-66815-99-5
978-83-66890-49-7, 978-83-66890-69-5
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
4.1 (15 głosów)

Początek nowej serii autorki bestsellerów "Stażystka" i "Służąca"!

Uciekała przed niebezpieczeństwem. Azyl okazał się pułapką.

Po brutalnym ataku na jej najlepszą przyjaciółkę Iga nie czuje się już bezpiecznie w swoim mieszkaniu. Zmęczona ciągłym oglądaniem się za siebie i przeczuciem, że jest obserwowana, decyduje się na przeprowadzkę.

Osiedle Marzeń kusi ją obietnicą bezpieczeństwa. Wysokie mury, nowoczesny system ochrony i zamknięta społeczność, która doskonale ją rozumie. Musi tylko zgodzić się na kilka zasad, które na pierwszy rzut oka wydają się dość ekscentryczne. Czego jednak nie robi się dla spokoju?

Po kilku tygodniach zostają jej przedstawione nowe zasady. Bardziej... specyficzne. Jaką cenę będzie musiała zapłacić za to, aby schować się przed całym światem?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo mnie wciągnęła. Polecam
  • Zastanawiam się skąd autorka czerpie pomysły do swoich książek. Trzeba mieć niebywałą fantazję i wyobraźnię. Nie chcąc zdradzić treści serdecznie polecam.
  • Alicja Sinicka znów mnie nie zawiodła - stworzyła historię, która budzi ciekawość i wywołuje dreszczyk strachu. Od początku kroi się intryga, a w zakamarkach czai się strach. A kiedy Iga, główna bohaterka, zamieszkuje na Osiedlu Marzeń, akcja jeszcze bardziej się rozpędza. Autorka umiejętnie kształtuje wykreowaną rzeczywistość, buduje napięcie i drażni wyobraźnię przez niedopowiedzenia. • W tej książce nie leje się krew (choć jest ta scena z kolczykiem...); nie jest to także makabryczny kryminał, który spędza sen z powiek czytelnika; a jednak mąci w głowie i wywołuje niepokój. Rozwiązanie natomiast zmusza do zastanowienia czy taki układ miałby szansę zaistnieć i funkcjonować w prawdziwym świecie. Autorka bardzo ciekawie wprowadziła wątek Osiedla Marzeń, które ma bym obietnicą bezpieczeństwa i ostoją dla osób zastraszonych i stalkowanych przez swoich oprawców. • "Będziesz tego żałować" przedstawia nam mikroświat w którym panują i dyktują swoje warunki mężczyźni. Możemy dostrzec tutaj także uprzedmiotowienie kobiet - takiej "rzeczywistości" mówię zdecydowane NIE. Warto przeczytać i dowiedzieć się czy takie środowisko ma rację bytu... W realnym świecie nawet najlepszy przyjaciel może być Twoim największym wrogiem, a zakochany i wpatrzony w Ciebie partner w ciągu godziny stanie się Twoim katem, zdaje się mówić nam, całkiem słusznie, autorka. • Czytało się bardzo szybko, napięcie rosło, bo nic tu nie jest takie, na jakie wygląda. Polecam . Ode mnie mocne 8,5/10..
  • Rewelacyjna książka. Po pierwszych kilku stronach wydaje Ci się, że już znasz zakończenie, ale absolutnie się mylisz. Super pomysł. Gorąco polecam.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo