Kim Jiyoung:

urodzona w 1982

Tytuł oryginalny:
Palsip yi nyeon saeng Kim Jiyeong
Inne tytuły:
Urodzona w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym drugim
Tłumacz:
Joanna Sobesto
Autor:
Nam-Joon Cho
Lektor:
Katarzyna Ornatkiewicz
Wydawcy:
Mando (2021-2023)
Wydawnictwo WAM - Studio Inigo (2021)
Mando - Wydawnictwo WAM (2021)
Wydane w seriach:
AudioBook
Autotagi:
audiobooki
biografie
CD
druk
książki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (7 głosów)

Kim Jiyoung urodziła się jako dziewczynka, choć rodzice chcieli chłopca. Kim Jiyoung jest córką, więc jest gorsza od swojego brata. Kim Jiyoung jest wzorową studentką, ale nie może odbyć stażu. Kim Jiyoung ma najlepsze wyniki w pracy, jednak nie dostaje awansu. Kim Jiyoung jest matką, więc musi porzucić karierę zawodową. Kim Jiyoung jest kobietą. Moja historia jest zwyczajna. Mieszkam w Korei Południowej. Jestem żoną, matką. Pracuję w dużej korporacji pełnej szpiegowskich kamer w damskich toaletach. Mężczyznom to nie przeszkadza, więc nikt się tym nie przejmuje. Jako pełnoetatowa mama muszę zrezygnować z pracy i zająć się domem, bo w oczach mężczyzn to obowiązek kobiety. Tak też zrobię. Rzeczywistość jednak okazuje się dla mnie trudniejsza i wpadam w pułapkę. Czy mam taki sam problem jak Ty? Powieść, która wywołała międzynarodową dyskusję o prawach kobiet na całym świecie. Ponad milion sprzedanych egzemplarzy w samej Korei Południowej.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo ciekawa pozycja. Czyta się całkiem lekko, bo to historia życia pewnej kobiety, ale i jest tu wątek psychologiczny nadający tej historii kolorytu. Wszystko to sprawia, że prosto napisana powieść nie jest banalna w odbiorze. Polecam.
  • Bardzo ciekawa książka. Forma uświadamiania nierówności społecznych przy pomocy opowieści o zwyczajnej kobiecie. Pesymistyczna ale pozwala spojrzeć na cyfry i statystyki w zupełnie inny, bardziej osobisty sposób.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Urodzona w tysiąc dziewięćset osiemdziesiątym drugim Kim Ji-young, born 1982
Tłumacz:Joanna Sobesto
Autor:Nam-Joon Cho
Lektor:Katarzyna Ornatkiewicz
oraz:Joanna Sobesto
Wydawcy:Mando (2021-2023) Wydawnictwo WAM - Studio Inigo (2021) Mando - Wydawnictwo WAM (2021)
Serie wydawnicze:AudioBook
ISBN:978-83-277-1853-2 978-83-277-2661-2 978-83-277-2662-9 978-83-7767-287-7 978-83-277-1853-2
Autotagi:audiobooki autobiografie biografie CD dokumenty elektroniczne druk e-booki elementy biograficzne epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 13 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo