Ruby Redfort: Weź ostatni oddech

Tytuł oryginalny:
Take your last breath
Autor:
Lauren Child
Tłumacz:
Ewa Rajewska
Wydawca:
Wydawnictwo Dwie Siostry (2020-2021)
Wydane w seriach:
Ruby Redfort
Ruby Redfort - Lauren Child
ISBN:
978-83-8150-075-3
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza

A gdyby James Bond był dziewczyną i miał trzynaście lat? Nie potraficie sobie tego wyobrazić? Poznajcie Ruby Redfort! Na pierwszy rzut oka Ruby jest zwyczajną amerykańską nastolatką, ale nie dajcie się zwieść - to geniuszka. W wieku ośmiu lat stworzyła kod, którego nie potrafili złamać nawet profesorowie Harvardu.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Druga część bestsellerowego sensacyjnego cyklu o Ruby Redfort - nastoletniej tajnej agentce. Ta trzynastoletnia geniuszka od dziecka łamie najtrudniejsze kody, zapis nutowy i alfabet Morse’a ma w małym palcu, z przyjacielem porozumiewa się szyfrem, a od niedawna pracuje w supertajnej agencji wywiadowczej Spektrum. Ruby zakończyła właśnie kurs nurkowania – w samą porę, ponieważ u wybrzeży Twinford zaczynają dziać się niepokojące rzeczy. Znikające zwierzęta, piraci napadający na jachty, dziwne zakłócenia w radiu i szepty z głębin morza? To wszystko łączy się ze sobą w fascynującą układankę, a agentka Redfort uwielbia łączyć ze sobą pozornie niezwiązane fakty. Dodajmy do tego szczyptę odwagi, garść uporu, pomocnych przyjaciół, kilka szpiegowskich gadżetów… i zabójczego wroga. Czytelnicy (również ci dorośli), którzy sięgną po Ruby Redfort mogą spodziewać się sensacyjnej intrygi doprawionej lekkim, ironicznym poczuciem humoru.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo