Kantata

Autor:
Klaudia Zacharska
Lektor:
Lena Schimscheiner
Wyd. w latach:
2020 - 2023
ISBN:
978-83-7835-817-6, 978-83-7835-842-8
978-83-8233-600-9, 978-83-8233-601-6
Autotagi:
audiobooki
CD
dokumenty elektroniczne
e-booki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
5.0

Czasami powrót w rodzinne strony może obudzić dawne demony. A jednak Kinga, pseudonim Kantata, wokalistka popularnej kapeli rockowej, decyduje się z nimi zmierzyć. Robi to dla siostry, pragnącej w miejscu, w którym dorastały, wychowywać adoptowaną córkę Maję – dziewczynkę, która z niewiadomych przyczyn kilka razy wracała do domu dziecka z rodzin zastępczych. Wkrótce w ich otoczeniu zaczynają dziać się rzeczy coraz bardziej przerażające i niepokojące. Koszmary, halucynacje, niewyjaśnione zjawiska – mrok wokół nich zdaje się gęstnieć z każdym dniem. Czy rodzinny dom Kingi kryje w sobie coś więcej niż tylko wspomnienie tragedii? Czy wracając, popełniła fatalny błąd? Budzi się stary koszmar, lecz w nowych, przerażających barwach.

***

„Takie debiuty lubię bardzo-bardzo! Przed Wami opowieść o powrocie, który nigdy nie wygląda tak, jak byśmy tego oczekiwali, i koszmarach, które budzą się z uśpionej przeszłości. Smakowicie przerażająca lektura na długie bezsenne noce, w doskonałym kobiecym wydaniu na dokładkę!”

Olga Kowalska, WielkiBuk.com

***

„Niesamowicie cieszy mnie pojawienie się nowej autorki w grozowej społeczności. Powieścią »Kantata« Klaudia Zacharska zadebiutowała mocno i z przytupem. Udało jej się stworzyć taki klimat, który lubię: kiedy pozornie wszystko wydaje się w porządku, ale podświadomie czujesz, że coś złego się wydarzy... Mnie ta książka kupiła i czekam na kolejne powieści grozy tej autorki!”

Magdalena Paluch, Grozownia

***

„Małe miasteczko. Powrót do rodzinnego domu. Dwie siostry. Adoptowana dziewczynka. I mrok, który kryje się gdzieś w czterech ścianach... Klaudia Zacharska stworzyła opowieść, która wciągnie Was bezlitośnie, otuli niczym mgła, w której znikniecie i dacie się jej pochłonąć. Gęstniejąca z każdą stroną atmosfera grozy spowoduje, że świat wokół przestanie istnieć, każdy szmer będzie wywoływał ciarki na plecach, ale nie będziecie w stanie się oderwać. Dawne demony, skrywane od lat tajemnice, zaciskające się jak pętla przerażające wydarzenia i wreszcie zaskakujące zakończenie – »Kantata« to zdecydowanie jedna z najlepszych powieści grozy, jakie miałam przyjemność czytać. Polecam!”

Anna Jeziorska, Brunetka_czyta

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Klaudia Zacharska
Lektor:Lena Schimscheiner
Wydawcy:ebookpoint BIBLIO (2023) Wydawnictwa Videograf SA (2021-2023) Heraclon International (2022) Legimi (2021-2022) Storybox.pl (2020)
ISBN:978-83-7835-817-6 978-83-7835-842-8 978-83-8233-600-9 978-83-8233-601-6
Autotagi:audiobooki CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo