Lukrecja:

słodkie pożądanie

Autor:
Anna Kasiuk
Wydawcy:
Legimi (2021)
Czwarta Strona - Grupa Wydawnictwa Poznańskiego (2019-2021)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-66736-13-9, 978-83-66736-14-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
3.5 (2 głosy)

Dawniej się ze mnie śmiali. Dziś tańczą, jak im zagram.

Magnetyczne spojrzenie, obłędny uśmiech i piegi, którym nie można się oprzeć– czasy, gdy Lukrecja była onieśmieloną, wyszydzaną nastolatką to przeszłość. Dziś, świadoma swojej uwodzicielskiej mocy, chętnie wykorzystuje ją, aby zdobyć wszystko, czego pragnie. I każdego…

Gdy rozpoczyna pracę w redakcji gazety, na jej drodze do sukcesu staje pewny siebie szef, który wykorzystuje swoją pozycję, aby uwieść młodą dziewczynę. Szukając ucieczki, Lukrecja wpada na trop mrocznego sekretu, który może go pogrążyć. Od tej chwili zrobi wszystko, aby został ukarany. Nie cofnie się nawet, gdy przyjdzie jej grać nieczysto.

Determinacja dziewczyny imponuje Arkowi. Przelotny romans ze współlokatorem powoli przeradza się w coś więcej. Czy tym razem namiętność idzie w parze z prawdziwym uczuciem? Gdy w drzwiach mieszkania niespodziewanie zjawi się Emil, dziewczyna stanie przed trudnym wyborem. Powrót byłego kochanka sprawi, że wspomnienia wspólnej przeszłości na nowo rozpalą jej wyobraźnię.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Z 16 książek napisanych przez autorkę, ta podoba mi się najmniej. Ni to romans, ni to erotyk a treść dość banalna.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo