Tuż za ścianą

Tytuł oryginalny:
Those people
Autor:
Louise Candlish
Tłumacz:
Radosław Madejski
Wydawcy:
Muza - Warszawskie Wydawnictwo Literackie (2021)
Legimi (2021)
ISBN:
978-83-287-1495-3, 978-83-287-1496-0
978-83-287-1659-9
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
powieści
proza
2.4 (10 głosów)

Trzymający w napięciu domestic thriller o przewrotnej fabule, po którym zadacie sobie pytanie: Czy można tak bardzo znienawidzić sąsiada, żeby posunąć się do zabójstwa?

Podmiejska ulica Lowland Way to spełnienie idyllicznego snu. Przepiękne rezydencje, życzliwi sąsiedzi, wspólne zabawy dla dzieci w każdą niedzielę. Ale Darren i Jodie, którzy wprowadzają się do jednego z domów, z nikim się nie liczą. Puszczają w nocy głośną muzykę, zaczynają nieudolny remont i handlują na swojej posesji używanymi samochodami. Wkrótce atmosfera staje się napięta i konflikt wisi w powietrzu. A potem pewnego sobotniego ranka dochodzi do tragedii, która wstrząsa lokalną społecznością. Podczas gdy policja szuka przyczyny śmiertelnego wypadku, zaczynają padać oskarżenia i okazuje się, że każdy ma coś do ukrycia. Detektywi po kolei przesłuchują mieszkańców, którzy zwierają szyki i zgodnie twierdzą, że winny jest Darren Booth. Ale jest pewien problem. Policja im nie wierzy.

"Ten zabójczy thriller o złożonej fabule powinien przemówić do każdego, komu zaleźli za skórę hałaśliwi sąsiedzi." PopSugar

"Niezwykle wciągająca powieść. Candlish buduje napięcie aż do punktu kulminacyjnego, który jest równie przerażający, co wiarygodny. Potrafi wydobyć koszmar z beztroskiej codzienności." Associated Press

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Początek wydaje się być intrygujący i książka początkowo wciąga, ale później jest tylko gorzej. Ogólnie bardzo słaba pozycja.
  • "Tuż za ścianą" to dobra lektura, czyta ją się szybko, nawet mnie wciągnęła i zaciekawiła. Akcja książki jest powolna, wydarzenia opisane są szczegółowo. Klimat jest duszny, a napięcie utrzymane jest na delikatnym poziomie. Mamy tu zagadkę, tajemnice, zawiłą intrygę, sąsiedzkie spory i wrogości. Pokazane tu jest całe spektrum ludzkich charakterów oraz analizę ich zachowań. Przyglądamy się jak z kulturalnych, dobrze sytuowanych ludzi z bogatego przedmieścia, wyłażą najgorsze instynkty. Jak próg ich cierpliwości i wyrozumiałości przesuwa się coraz dalej i dalej. Jak łatwo nienawiść może zamienić życie w koszmar. Zakończenie mnie rozczarowało, ale mimo to książka nie jest zła i jednemu się spodoba a drugiemu nie. I dlatego każdy powinien wyrobić sobie swoją opinię o książce.
  • Na okładce niejaka Erin Kelly pisze: 'Trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony: i "przygotujcie się na ostrą jazdę". Rozumiem, że jest to dobra znajoma autorki, bo napięcie jest takie jak cerowanie dziurawej na pięcie skarpety, Fabuła jest tak nudna i pretensjonalna, ze trudno doczytać do końca. W skali do 1 do 10 tylko 1.
  • “Tuż za ścianą” – to kolejny z cyklu ‘lekkich domestic thrillerów’, które tutaj przytaczam. Jednak tym razem fani trzymającej w napięciu akcji mogą być zawiedzeni. Historia bowiem, bywa momentami nużąca a w centrum uwagi mamy tu więcej sąsiedzkich dram i kłopotów niż tajemnic do rozwiązania. To szybka i przyjemna lektura, o ile podejdziemy do niej bez oczekiwań, a temat osiedlowych intryg klasy wyższej nas nie odstrasza 😉 • Fabuła opowiada o podmiejskiej idylli, gdzie wszystko (włącznie z mieszkającymi tam rodzinami) wydaje się być zadbane i uporządkowane do granic możliwości. To jednak zmienia się w dniu, kiedy do jednego z domów wprowadza się nieokiełznany nieznajomy, który za nic ma panujące tu reguły. Nieustający hałas, remont bez nadzoru i maniery mężczyzny pozostawiające wiele do życzenia doprowadzają do tragedii, która zmienia wszystko w spokojnej dotychczas społeczności. 6/10.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo