Historia łapą pisana

Autor:
Piotr Miklaszewski
Ilustracje:
Filip Sułkowski
Izabella Miklaszewska
Scenariusz:
Izabella Miklaszewska
Wydawcy:
Wydawnictwo Dookoła Świata Marta Kropidłowska (2020-2022)
Podróże z Pazurem
Wydane w seriach:
Podróże z Pazurem
ISBN:
978-83-62754-09-0, 978-83-970899-0-7
Autotagi:
druk
ikonografia
komiksy
komiksy i książki obrazkowe
książki

Iza, Piotr i pies Snupi. Od trzech lat w podróży dookoła świata. Autostopem, jachtostopem i jak się tylko da. Pewnego dnia powiedzieli światu: „sprawdzam” i na własne oczy postanowili zobaczyć jak wygląda życie ludzi w różnych zakątkach globu. O czym marzą, co jedzą, co ich uszczęśliwia, a co chcieliby zmienić. Młody czytelnik dostaje jedyną w swoim rodzaju bezpośrednią relację z podróży, w dodatku podróży z psem. Zwierzęta, przyroda, stan naszej planety to ważne tematy w tej historii. Iza i Piotr prowadzą popularny blog podróżniczy, on jest dziennikarzem, ona - graficzką, a Snupi, adoptowany przed laty z warszawskiego schroniska, to bez wątpienia najbardziej znany pies w Polsce.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Podróże z pazurem. Historia łapą pisana" to nie tylko wzruszająca opowieść o przyjaźni ludzi i psa, ale także historia pełna wartości edukacyjnych i moralnych, które są dostosowane do najmłodszych czytelników. Książka opowiada o przygodach głównych bohaterów, ale również porusza ważne tematy, takie jak adopcja zwierząt, odpo­wied­zial­ność­ za nie, problem braku wody na świecie oraz bestialskie traktowanie zwierząt przez niektórych ludzi. Fascynujący wątek podróży bohaterów przez Europę aż do Afryki wciąga czytelnika i pozwala mu odkrywać nowe miejsca i kultury.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo