Kropkoza

Tytuł oryginalny:
Prikkesyken
Autor:
Bjørn F. Rørvik
Ilustracje:
Per Dybvig
Tłumacz:
Iwona Zimnicka
Wydawcy:
Legimi (2023)
Katarzyna Tymczyszyn-Bębenek Druma Publishing (2023)
Druganoga Bartłomiej Ignaciuk (2020)
ISBN:
978-83-67849-04-3, 978-83-933886-8-4
Autotagi:
audiobooki
dokumenty elektroniczne
druk
książki
opowiadania
proza
zbiory opowiadań
4.0 (2 głosy)

Audiobook dla dzieci 5+

Prosiaczek z niezakręconym ogonkiem ma kaszel. Czyżby poważnie zachorował? Dobrze, że jego przyjaciel Lisek zna się na chorobach!

Pacjentowi niespecjalnie podobają się jednak pomysły doktora – nie chce operacji ani szyszkiryny. Przecież lekarstwo powinno smakować – najlepiej jak oranżada, którą krowa trzyma na szczególne okazje. Lekarz Lisek ma genialny plan: kropkoza i recepta doktora powinny pomóc zdobyć wymarzone lekarstwo. Czy to się uda? Czy oranżada i tort marcepanowy pomogą na kropkozę? I co się wydarzy, gdy wieść o doktorze Girlanderze rozniesie się po lesie, a pacjenci zaczną ustawiać się w długie kolejki?

„Kropkoza” to jedna z sześciu książek cyklu o Lisku i Prosiaczku. Serię tworzą niezwykłe i pełne łobuzerskiego humoru historie napisane przez Bjørna F. Rørvika. W 2005 roku seria otrzymała nagrodę literacką norweskiego ministerstwa kultury.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Czy oranżada i kokosanki mogą być lekarstwem na całe zło? Być może nie… Ale można nieco pokombinować, by je zdobyć w łatwy sposób, gdy ma się na nie zwyczajnie ogromną ochotę. Skoro krowa daje tego typu smakołyki tylko podczas chorowania, to dla Prosiaczka i Liska żaden problem. Wystarczy jeden czerwony mazak i po sprawie. W oka mgnieniu Prosiaczek zostaje zainfekowany chorobą o tajemniczo brzmiącej nazwie - kropkoza. Lisek wciela się w leśnego lekarza, przepisując nietypowe formy leczenia na konkretne dolegliwości swych pacjentów. Szybko zyskuje uznanie wśród zwierząt. Kolejka do doktora Lisa nie ma wprost końca. Jaki jednak ta historia ma swój finał? Zabawny, rzecz oczywista i pouczający… To naprawdę szalona historyjka, ale nie próbujcie wykorzystywać pomysłu bohaterów w domu, bo rodzice się na takie chwyty z pewnością nie dadzą nabrać ;P
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo