Otwórz się na miłość

Autor:
Natalia Sońska
Wydawcy:
Wydawnictwo Czwarta Strona (2020)
Legimi (2020)
Wydawnictwo Poznańskie
ISBN:
978-83-66570-67-2, 978-83-66570-68-9
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
rodzina
4.3 (3 głosy)

Gdybyś mogła mieć jedno życzenie, które na pewno się spełni – czego byś sobie życzyła?

Pozornie Anna jest zwyczajną trzydziestolatką. Ma dobrą pracę, którą lubi, i własne mieszkanko, które – choć niewielkie – jest przytulne i całkowicie jej odpowiada. Dlaczego więc większość wieczorów spędza samotnie, a jedyną osobą, z którą może porozmawiać, jest jej przyjaciółka i sąsiadka, Ula?

Ania nigdy by się nie spodziewała, że wyprawa do galerii handlowej w poszukiwaniu prezentu może odmienić jej życie… Nie tylko osobiste, ale i zawodowe. Przed nią wielkie zmiany, którym będzie musiała stawić czoło.

Czy młoda kobieta da się namówić na wspólny wyjazd ze znajomymi w góry, by nabrać dystansu do tego, co dzieje się wokół niej? W końcu w święta najcenniejszym prezentem może być czas na spokojne rozmowy z bliskimi, cieszenie się swoim towarzystwem, wybaczenie sobie i innym.

„Otwórz się na miłość” to baśniowa historia dziejąca się w prawdziwym świecie – o księżniczce zamkniętej w wysokiej wieży. Niekiedy grube mury, które chronią nas przed światem, budujemy wokół siebie sami. Miłość pomaga nam je zburzyć.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • "Otwórz się na miłość" to ciepła, wzruszająca i życiowa opowieść o potrzebie miłości, dążeniu do szczęścia, szukaniu swojej drogi, pokonywaniu własnych słabości oraz nadziei na lepsze jutro. Autorka porusza trudne i ważne tematy. Pokazuje, że nie warto zamykać się na otaczający nas świat i że warto o siebie zawalczyć. I choć zmiany są dla niektórych paraliżujące, to trzeba się przełamać i spróbować wyjść ze skorupy, aby doświadczać codziennych, małych cudów. Akcja umiejscowiona jest w urzekającej scenerii Krakowa oraz w przepięknej stolicy Tatr - Zakopanem. Czuć było zimowy klimat i cudowną atmosferę zbliżających się świąt, choć mogło być tego więcej.😁 Święta to czas pojednania i zadumy, nad tym co w życiu naprawdę jest ważne. Bardzo przyjemnie się czytało. Polecam 🥰
  • Anna, bohaterka powieści ,od lat pracująca w domowym zaciszu, nagle musi wrócić do firmy , na pełny etat. Dziewczyna stroni od ludzi, jest wycofana i nieśmiała, a tu nagle trzeba wejść w środowisko wielkiej firmy, w której ludzie znają się od lat. • Czy Anna sobie poradzi? I jeszcze szef okazujący nadmierne, mobbingowe zainteresowanie pracownicą. • Niespodziewanie w jej życie wkracza Aleksander, znajomy ze studiów jej jedynej przyjaciółki Ulki. To właśnie Ulka namawia Annę, by dołączyła do grupy jej znajomych i wyjechała z nimi na kilkudniową wyprawę w Tatry. • I podobnie , jak w innych z tatrzańskiego cyklu powieściach, autorka wiedzie czytelnika górskim szlakami , Dolinami Kościeliską i Strążyską , roztaczając zimową magię gór. Oczywiście, że jest i pani Aniela, mądra życiowo góralka , i Michał , ratownik GOPR-u i właściciel karczmy . • Czy Anna odnajdzie się na tej górskiej wyprawie ? Jaką rolę odegra w jej życiu mądra góralka? Czy Aleksander wyjawi Annie skrywaną przed nią tajemnicę , choć dla innych tajemnicą nie jest? • POLECAM tę opowieść z zimową scenerią Tatr w tle, powieść o trudnym problemie mobbingu, rodzącym się , choć trudnym uczuciu i o rosnącej w siłę kruchej kobiecie oraz o zadziwiającej przyjaźni , tak różnych osobowościowo dziewczyn, jak Ulka i Anna.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo