Dublerka

Tytuł oryginalny:
Understudy
Autorzy:
B.A. Paris
Sophie Hannah
Holly Brown
Clare Mackintosh ...
Tłumacz:
Maria Olejniczak-Skarsgård
Wydawcy:
Wydawnictwo Albatros (2020-2023)
Legimi (2020-2021)
ISBN:
978-83-6751-277-0, 978-83-8215-076-6
978-83-8215-084-1, 978-83-8215-147-3
Autotagi:
beletrystyka
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
proza
Więcej informacji...
3.4 (7 głosów)

Najbardziej prestiżowa akademia sztuk scenicznych w Londynie.

Główna rola w szkolnym przedstawieniu może otworzyć drogę do kariery.

Cztery dziewczyny, dotąd tworzące zgraną paczkę, stają się konkurentkami.

I piąta, która wydaje się najgroźniejsza, nie tylko jeśli chodzi o wynik rywalizacji.

Ale tak naprawdę to ich matki startują w wyścigu szczurów i nie cofną się przed niczym.

A każda ma swoje tajemnice – mniej lub bardziej niewinne… a niektóre nawet mordercze.

Matki

Kendall – żona Hollywoodu, która pragnie rozpocząć nowe życie w Londynie. Carolyn – profesor prawa, w skrytości marząca o zupełnie innej karierze. Elise – skupiona wyłącznie na swojej firmie. Bronnie –idealna gospodyni domowa. Nie mogłyby się bardziej różnić. Ale łączy jej jedno: wszystkie walczą o dobro własnych córek, choć każda rozumie je po swojemu.

Córki

Ruby – niestabilna psychicznie intrygantka. Jess – wyjątkowo utalentowana. Sadie – mająca najmniejsze szanse na sukces. Bel – marzenie wszystkich rodziców. Podobnie jak ich matki, różnią się między sobą, a jednak trzymają się razem. Choć w przeszłości doszło między nimi do poważnych konfliktów, które je podzieliły, wybaczyły sobie. Najbardziej prestiżowa w Londynie szkoła sztuk scenicznych jest jednak miejscem, gdzie ambicje dziewcząt ścierają się w sposób, który może skończyć się tragicznie.

Ta nowa

Jej pojawienie się miało załagodzić relacje między czwórką uczennic. Tymczasem konflikty eskalują do tego stopnia, że zagraża to już nie tylko zdrowiu psychicznemu dziewcząt, ale też ich życiu.

Ktoś sieje terror i szkoła zaczyna przypominać kłębowisko żmij.

B.A. Paris

Autorka bestsellerowych thrillerów i powieści psychologicznych, czterokrotnie nominowana do Bestsellera Empiku za najlepiej sprzedającą się książkę z literatury zagranicznej, dwukrotnie nominowana także do Goodreads Choice Award w kategorii kryminału i thrillera. Jej debiutancka powieść Za zamkniętymi drzwiami tylko w Wielkiej Brytanii sprzedała się w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Jej książki przetłumaczono na ponad 40 języków.

Clare Mackintosh

Nagradzana brytyjska autorka thrillerów, które cieszą się popularnością także w Polsce. Jej książki osiągnęły status bestsellera „Sunday Timesa” i zostały przetłumaczone na ponad 30 języków. Zanim na pełen etat zajęła się pisaniem, pracowała w policji.

Sophie Hannah

Uznana brytyjska pisarka, której książki zostały wydane w 27 krajach. Laureatka National Book Award za najlepszy kryminał. Ma na koncie dwie ekranizacje swoich książek. Pisze thrillery, została też wyznaczona przez wnuka Agathy Christie do kontynuowania dzieła jego babki – Hannah jest autorką kilku książek o nowych przygodach Herculesa Poirot.

Holly Brown

Amerykańska autorka thrillerów, która na co dzień prowadzi własny gabinet psychoterapii. Jej książki zyskały uznanie na Zachodzie, ale nie zostały dotąd wydane w Polsce. Autorka szczególnie dba o wątki konfliktów psychologicznych między bohaterkami, o których pisze.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Co to było? Naiwne i nierzeczywiste.
  • Bardzo wciągająca książka do końca nie wiadomo kto jest tym czarnym charakterem.Jak to czasami w życiu uważaj na niby przyjaciół.
  • Jak już tutaj nie raz wspominałam – książki B.A. Paris są dla mnie synonimem lekkich, przeciętnych kryminałów w stylu ‘domestic noir’, które czyta się jednym tchem, jednak racjonalizm zakończenia zawsze pozostawia wiele do życzenia. Tym razem autorka połączyła siły z trzema innymi pisarkami i tak właśnie powstała „Dublerka”. Niestety jak to bywa z takimi kolaboracjami – chęci były ale efekt końcowy raczej się rozjechał, ponieważ powieść z dużym naciąganiem można nazwać thrillerem, a mnogość postaci sprawiła, że łatwo pogubić się w fabule już na samym początku. To historia opowiadana z perspektywy czterech matek których córki uczą się w prestiżowej szkole sztuk scenicznych. Każda z nich walczy, by jej dziecko było najlepsze tworząc nie tylko między sobą, ale też córkami nić wzajemnych konfliktów i plotek. Pewnego dnia w szkole zjawia się nowa uczennica, której talent i determinacja rzucają cień na karierę reszty dziewcząt. Do czego zdolne są matki by obronić pozycje swoich dzieci i jakie tajemnice skrywa nowo przybyła dziewczyna? 6/10 • Ps. Ocenę podwyższyłam o jeden punkt za bardzo dobrze zrobioną interpretację powieści w formie audiobooka dostępnego min. w EmpikGo 😊
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:B.A. Paris Sophie Hannah Holly Brown Clare Mackintosh Sophie Mackintosh
Tłumacz:Maria Olejniczak-Skarsgård
Wydawcy:Wydawnictwo Albatros (2020-2023) Legimi (2020-2021)
ISBN:978-83-6751-277-0 978-83-8215-076-6 978-83-8215-084-1 978-83-8215-147-3
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 9 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo