Gra w nigdy

Tytuł oryginalny:
Never game
Autor:
Jeffery Deaver
Tłumacz:
Łukasz Praski
Wydawcy:
Legimi (2023)
Prószyński i Spółka (2020-2023)
Prószyński Media (2020)
ebookpoint BIBLIO (2020)
Wydane w seriach:
Colter Shaw
Duże Litery
Duże Litery (Prószyński Media)
ISBN:
978-83-8169-298-4, 978-83-8169-987-7
978-83-8169-998-3, 978-83-8295-339-8
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
4.0 (4 głosy)

Nowa, wystrzałowa seria mistrza suspensu.

Ryzykujesz czy uciekasz?

Nigdy nie uciekniesz.

Nigdy nie przetrwasz.

Nigdy nie wygrasz.

W Mountain View w Dolinie Krzemowej zaginęła dziewiętnastoletnia Sophie Mulliner. Jej ojciec, podejrzewając, że została porwana, wobec bierności policji wyznacza nagrodę za odnalezienie córki. Zgłasza się do niego Colter Shaw, zawodowy „łowca nagród”, specjalizujący się w poszukiwaniu osób zaginionych, uciekinierów i przestępców. Na pozór prosta sprawa komplikuje się, gdy znikają kolejne osoby, a okoliczności wskazują, że porywa je ten sam sprawca, prawdopodobnie wzorujący się na grze komputerowej, w której uwięziony w potrzasku gracz musi odnaleźć drogę ucieczki, posługując się pięcioma przypadkowymi przedmiotami. Jeśli nie wyjdzie z opresji, czeka go śmierć z ręki „Szeptacza”, okrutną postać, która dyktuje warunki w grze. Szukając rozwiązania zagadki, Shaw wkracza do nieznanego mu świata przemysłu gier wideo, poznaje jego bezwzględnych potentatów, toczących ze sobą bezpardonową walkę o pozycję na wartym miliardy dolarów rynku. Niebawem przekonuje się, że tropiąc tajemniczego porywacza, sam jest śledzony przez kogoś, komu bardzo zależy na utrudnieniu mu zadania.

Szalone tempo, pełna zwrotów akcja i niezły dreszcz emocji. Nie przegapcie tej powieści!

Harlan Coben

Deaver – jak zawsze – wciąga już od pierwszej strony i funduje czytelnikom niezłą jazdę bez trzymanki. Tym razem z udziałem nowej gwiazdy – bohaterem jego nowej serii jest fenomenalny Colter Shaw. Nikt na świecie nie robi tego lepiej niż Deaver!

Lee Child

Totalnie zakręcona fabuła, znakomite postaci i niesamowite napięcie. Czytelnicy będą zachwyceni! Wyczekuję każdej nowej powieści Deavera, ale ta bije wszystkie poprzednie na głowę!

Karin Slaughter

Deaver wprowadza na scenę nową, fascynującą postać detektywa – oto Colter Shaw. Fabuła, emocje, napięcie! Od pierwszej strony czujesz, że jesteś w rękach mistrza!

Peter Robinson

Absolutny zachwyt! "Gra w nigdy" to diablo porywająca lektura. Niesamowity napęd, rewelacyjni bohaterowie, fabuła dopracowana w najdrobniejszych szczegółach. Petarda!

Chris Pavone

Jeffery Deaver jest autorem wielu powieści z gatunku thrillerów. Z wykształcenia dziennikarz i prawnik. Przez kilka lat współpracował z dziennikami „New York Times” i „Wall Street Jurnal”. Był także doradcą prawnym jednej z większych firm na Wall Street. Zaliczany jest do grona najbardziej poczytnych i nagradzanych pisarzy amerykańskich. Światową sławę przyniósł mu "Kolekcjoner Kości" - pierwsza powieść, w której pojawiła się para detektywów: Lincoln Rhyme i Amelia Sachs. Książkę zekranizowano, a w głównych rolach wystąpili Denzel Washington i Angelina Jolie. „Gra w nigdy” to pierwszy tom nowej serii, której głównym bohaterem będzie Colter Shaw.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Raczej dobra książka tego autora, chociaż gorsza niż jego poprzednie serie. Dla mnie za dużo wątków gier komputerowych
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo