Zgadnij kim jestem

Autor:
Kamila Cudnik
Lektor:
Ilona Chojnowska
Wyd. w latach:
2020 - 2023
Wydane w seriach:
Audiobook
Audiobook - Heraclon International
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
MP3
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0 (2 głosy)

Robert to policjant, mężczyzna z przeszłością. Pewnej nocy wraca ze spotkania z informatorem. Na moście dostrzega coś, co każe mu się zatrzymać. Młoda kobieta wchodzi na barierkę. Robert działa błyskawicznie. Ściąga ją na ziemię i zabiera na komisariat. Kobieta oznajmia, że właśnie tak świętowała swoje urodziny. Robert odwozi ją do domu. Od tej chwili nie może przestać o niej myśleć i szuka okazji do spotkań. Iza, artystyczna dusza, fascynuje go. Dlaczego mieszka sama w starym dużym domu? Czego mu nie mówi?

Krótko po tym przyjaciółka znajduje Izę pobitą do nieprzytomności. Pojawia się wiele znaków zapytania...

„Kamila Cudnik po raz kolejny zabiera nas w sam środek ludzkich dramatów, problemów, intryg i kłamstw. Ta emocjonująca podróż na długo zostanie w waszej pamięci, a charyzmatyczni bohaterowie na stale zagoszczą w waszych sercach”.

Justyna Leśniewicz, ksiazkomiloscimoja.pl

„Dajcie się porwać historii pełnej niewiadomych, które niczym puzzel po puzzlu ułożą nam obraz, jakiego się nie spodziewacie. To coś więcej niż zwykła książka – w tę historię wsiąkniecie jak w ruchome piaski, bez chwili na złapanie oddechu. Gorąco polecam”.

Agnieszka Rowka, Złotowłosa i książki

„Słodko-gorzki romans ze szczyptą kryminalnej intrygi. Kamila Cudnik po raz kolejny udowadnia, że to świetny przepis na wyborną lekturę”.

Michał P. Kadlec, pisarz i twórca bloga „Po Toruniu”

„Kiedy samotność spowija gęstą mgłą artystyczną duszę, nikt nie jest w stanie niczego przewidzieć. „Zgadnij, kim jestem” to świetnie skonstruowana powieść z wątkiem kryminalnym i zaskakującą relacją miłosną, która od samego początku trzyma czytelnika w ciągłym napięciu, stopniowo odkrywając kolejne karty”.

Kamila Orłowska, @camilleshade

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Bardzo ciekawa książka, mile mnie zaskoczyła polska autorka • .
  • Książka, która mnie wciągnęła; warta polecenia.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Kamila Cudnik
Lektor:Ilona Chojnowska
Wydawcy:Legimi (2021-2023) Zysk i Spółka Wydawnictwo (2020-2023) Heraclon International (2021) Wydawnictwo Storybox.pl - Heraclon International (2021) Storybox.pl (2021) NASBI (2020) ebookpoint BIBLIO (2020)
Serie wydawnicze:Audiobook Audiobook - Heraclon International
ISBN:978-83-8116-923-3 978-83-8116-973-8 978-83-8233-412-8 978-83-8233-413-5 978-83-8233-434-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka CD dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna MP3 nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo