Kochaj coraz mocniej

Autor:
Ilona Gołębiewska
Wydawcy:
Muza Warszawskie Wydawnictwo Literackie (2019-2021)
Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza SA (2020)
Wydane w seriach:
Dwór na Lipowym Wzgórzu
ISBN:
978-83-287-1379-6, 978-83-287-1382-6
97-83-287-1382-6
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.5 (2 głosy)

Lilianna Horczyńska od dziecka kocha muzykę i chce zostać uznaną pianistką. Kolejne szczeble trudnej edukacji muzycznej, dostanie się na instrumentalistykę, wyjazd na uczelnię do Wiednia - to wszystko przybliża ją do spełnienia marzeń. Kończy studia z wyróżnieniem, a jej koncert dyplomowy zostaje gorąco przyjęty przez publiczność. Postanawia spędzić wakacje na Podlasiu, we dworze na Lipowym Wzgórzu, który od dwustu lat jest rodzinnym gniazdem Horczyńskich. Tuż po przyjeździe beztroskie chwile przerywa nagła choroba ukochanej babci. Diagnoza lekarzy brzmi niczym wyrok, a jedynym ratunkiem jest ryzykowna operacja. Zaczyna się walka z czasem. Pewnego dnia Lilka wśród pamiątek po pradziadku odnajduje stare zdjęcie i listy, dzięki czemu trafia na ślad dwóch tajemniczych kobiet. Prawda, którą odkrywa, nie tylko zmieni jej życie, ale i zburzy spokój całej rodziny. Niespodziewanie dostaje ofertę pracy w miejscowym domu kultury. Dostrzega lokalną biedę i brak pomocy dla najzdolniejszych uczniów, co budzi jej sprzeciw. Oparciem będzie dla niej Miłosz, mężczyzna poznany przed laty w niezwykłych okolicznościach. Jego rodzinę i rodzinę Horczyńskich łączą bolesne wydarzenia sprzed lat. Czy zła przeszłość wpłynie na uczucie rodzące się między dwojgiem młodych ludzi? Czy Lilka sprosta piętrzącym się problemom? Czy odzyska upragniony spokój? Intrygująca, mocna i niezwykle prawdziwa opowieść o szukaniu własnej drogi, spełnianiu życiowych pasji i miłości, która potrafi uchronić przed zapomnieniem. Autorka znakomicie pokazuje, że wierność swoim marzeniom daje prawdziwe szczęście, a pokonanie trudnych sytuacji uczy wiary we własne siły i pozwala odważnie decydować o przyszłości [opis wydawcy].
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • To cz. IV cyklu : DWÓR NA LIPOWYM WZGÓRZU, cyklu opowiadającego o kobietach z rodziny Horczyńskich / Aniela - nestorka rodu - bohaterka cz. I ; Sabina - jej córka cz. II ; Klara - wnuczka Anieli, starsza córka Sabiny i Lilianna / • Cykl " Dwór na Lipowym Wzgórzu " to piękna przyroda, wspaniali bohaterowie i historie przedstawiające prawdy rodzinne oraz sekrety sprzed lat . To też opowieść o kobietach silnych, odważnych, pełnych determinacji. • Główną bohaterką cz. IV jest Lilianna , dziewczyna marząca o światowej karierze pianistki, studentka instrumentalistyki na uczelni w Wiedniu , której plany życiowe trochę krzyżuje choroba babci. • POLECAM tę część cyklu / jak i pozostałe / , z fabułą pełną muzyki, intrygującą i wzruszającą, z wątkami rodzinnymi, przyjacielskimi , romansowymi i przesłaniem, że marzenia to też własne szczęście.
  • Koniec sagi Rodu Horczyńskich, ciekawa, polecam
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Ilona Gołębiewska
oraz:Ilona Gołębiewska
Wydawcy:Muza Warszawskie Wydawnictwo Literackie (2019-2021) Warszawskie Wydawnictwo Literackie Muza SA (2020)
Serie wydawnicze:Dwór na Lipowym Wzgórzu
ISBN:978-83-287-1379-6 978-83-287-1382-6 97-83-287-1382-6
Autotagi:beletrystyka druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 11 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo