Sieć Alice

Tytuł oryginalny:
Alice network
Autor:
Kate Quinn ...
Tłumaczenie:
Nina Dzierżawska
Aleksandra Żak
Wydawcy:
Mando (2020-2022)
Wydawnictwo WAM (2020)
Mando - Wydawnictwo WAM (2020)
ISBN:
9788328015050, 9788381396578
978-83-277-1679-8, 978-83-277-2451-9
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (8 głosów)

„Porywająca historia kobiety szpiega z wielką wojną w tle. Wspaniała powieść, gwarantuję, że ją pokochacie”. - Reese Witherspoon Dwie wojny, dwie kobiety, jedna tajemnica 1947, Wielka Brytania. Charlie przybywa do Europy na polecenie rodziców. Ma się tu pozbyć „kłopotu” i uniknąć obyczajowego skandalu. Tak naprawdę dziewczyna marzy o odnalezieniu ukochanej kuzynki, która zaginęła podczas wojennej zawieruchy. Ślady prowadzą do małej francuskiej restauracji skrywającej ponurą tajemnicę… 1915, Francja. Eve otrzymuje zadanie - musi nawiązać romans z niemieckim kolaborantem i zdemaskować go. Do tego zobowiązuje ją przysięga sieci Alice - organizacji kobiet szpiegów ukrywających się pod pseudonimami kwiatów. Cena, jaką zapłaci za swoją misję, będzie bardzo wysoka. A okazja do zemsty pojawi się dopiero po kolejnej wojnie… Oparta na prawdziwej historii królowej szpiegów, pełna zaskakujących zwrotów akcji, powieść historyczna Kate Quinn łączy ze sobą nie tylko czasy dwóch wojen światowych. To przede wszystkim intrygujące spotkanie bohaterek, które pozornie dzieli wszystko, ale łączy bezgraniczna odwaga. Najwyższą cenę za wywoływane przez mężczyzn wojny zawsze płacą kobiety. Jednak to właśnie one nigdy nie tracą nadziei.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Miłość i zemsta, szpiedzy a w tle I-sza wojna światowa i czas po II-giej wojnie światowej czy może szpiedzy w czasie I-szej wojny światowej a w tle miłość i zemsta .... • Wszystko się miesza - dla jednego będzie to powieść historyczna - szpiedzy w czasie I-szej wojny światowej, dla innego historia miłosna, niespełniony romans, dla jeszcze innego opowieść o zemście, poczuciu winy i leczeniu ran, tych najbardziej bolesnych, niezagojonych, ale z nadzieją na wyleczenie - ran duszy. • Charlie młoda, 19-letnia kobieta, według standardów roku 1947 - niepełnoletnia, spotyka na swej drodze Eveline, kobietę zgorzkniałą, zniszczoną przez życie i alkohol i młodego mężczyznę - Finna, których angażuje w poszukiwania zaginionej w czasie II-giej wojny światowej, kuzynki Charlie - Rose. • W czasie podróży poznajemy losy Eve - kobiety szpiega, problemy Charlie i rodzącą się miłość. Miłość nie tylko między młodą kobietą i młodym mężczyzną, ale również tworzenie się więzi między trojgiem ludzi o poranionych duszach.
  • Świetna książka którą czyta się jednym tchem, Wciaga i uczy. Polecam!
  • „Sieć Alice” – wojna, szpiedzy, tajemnice… • Zasadniczo akcja powieści rozgrywa się w roku 1947. Czytelnik poznaje wówczas niejaką Charlie, która wraz z matką przybywa do Europy by „pozbyć się” swej przypadkowej ciąży. W rzeczywistości bardziej zależy rodzicom dziewczyny na uniknięciu jej problemu, niż jej samej. Zrobią wszystko, żeby w ich rodzinie nie doszło do obyczajowego skandalu. Charlie natomiast żyje zupełnie innymi sprawami. Pragnie odnaleźć swą ukochaną kuzynkę Rose, po której ślad wszelki zaginął w czasie wojny. W ten sposób Charlie trafia w Wielkiej Brytani na Eve. Eve jest byłym szpiegiem. Początkowo bardzo niechętnie podchodzi do pomysłu dziewczyny dotyczącego poszukiwań, ale z chwili na chwilę zmienia zdanie. Wspólnie wyruszają na poszukiwanie jakichś informacji o zaginionej, przecierając dawne szpiegowskie szlaki Eve. Przy okazji starsza kobieta zaczyna się otwierać przed swoimi wspó­łtow­arzy­szam­i wyprawy. Dzięki temu poznajemy jej całą szpiegowską historię związaną z tajemniczą siecią Alice, w którą pośrednio jest także uwikłana Rose. • Powieść Kate Quinn jest całkiem niezłą prozą. Napisana plastycznym językiem, z dość żwawo prowadzoną akcją. Motyw z kobiecą szajką szpiegowską całkiem intrygujący. Nieco infantylna przy tym wydaje się część obyczajowa, związana z historią Charlie. Cóż, w tej kwestii mogłoby być nieco lepiej. Ogólnie rzecz do przetrawienia.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autorzy:Kate Quinn Nina Dzierżawska
Tłumaczenie:Nina Dzierżawska Aleksandra Żak
Wydawcy:Mando (2020-2022) Wydawnictwo WAM (2020) Mando - Wydawnictwo WAM (2020)
ISBN:9788328015050 9788381396578 978-83-277-1679-8 978-83-277-2451-9
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 14 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo