Jeśli zatęsknię

Autor:
Anna Ficner-Ogonowska
Wydawca:
Społeczny Instytut Wydawniczy Znak (2020)
ISBN:
978-83-240-6012-2
Autotagi:
beletrystyka
druk
książki
powieści
proza
4.1 (9 głosów)

Kiedy przychodzą trudne zmiany, łatwo zanurzyć się w bezdennej rozpaczy i przestać wierzyć, że nawet najboleśniejsze rany leczy czas. Jednak w największym nieszczęściu można poszukiwać szczęścia. Któregoś dnia wschodzi słońce, wiatr przegania chmury, wraca tęsknota za uczuciami. Wtedy wystarczy pamiętać, że w każdej chwili może pojawić się ktoś, dzięki komu życie nabierze znów sensu. Trzeba tylko wpuścić go do swojego świata.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • To pierwsza książka tej autorki, którą przeczytałam. Poza obszernością tomów, a to z powodu dość szczegółowych opisów wątków, książka jest super. Polecam
  • Piękna książka. Warta przeczytania.
  • To chyba najpiękniejsza książka jaką czytałam. Jest pełna humoru, tęsknoty, miłości i szczęścia. To książka pełna życia.
  • On, żona i ona - ta trzecia, 40 - letnia Anka , bohaterka powieści, którą porzucił wieloletni kochanek, wracając do ślubnej małżonki, spodziewającej się ich dziecka. • Typowe ... i w ten sposób runęły plany Anki, marzącej o rozwodzie małżonków i wspólnej przyszłości z ukochanym. • Ale od czego mamy szkolnych przyjaciół? Zrozpaczoną przyjaciółkę zabierają na coroczne chorwackie wakacje. • A tam...? • POLECAM tę powieść autorki / mistrzyni grubych tomiszczy i czasem zbędnych powtarzających się wątków oraz szczegółów / z świetnymi dialogami, lekką fabułą i urokliwymi miejscami akcji. I z przesłaniem, że nigdy nie należy tracić wiary w siebie i w bezpowrotną utratę szczęścia osobistego.
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo