Żona winiarza

Tytuł oryginalny:
Winemaker's Wife
Autor:
Kristin Harmel
Tłumaczenie:
Alina Jakubowska
Elżbieta Kulicka
Wydawcy:
Wydawnictwo Świat Książki (2019-2025)
Legimi (2021-2022)
Autotagi:
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (18 głosów)

Bestseller The Globe and Mail oraz The Toronto Star

“Miłość i zdrada, przebaczenie i odkupienie, połączone w mocnej opowieści o przeszłości, która powraca… Fantastyczna powieść!”

Pam Jenoff

Autorka angażującego międzynarodowego bestsellera (People) Dom przy ulicy Amelie powraca w poruszającej historii rozgrywającej się w Szampanii, wśród winnic północnej Francji, w najmroczniejszym okresie II wojny światowej. Doskonała propozycja dla czytelniczek książek Kristin Hannah.

Szampania, 1940: Ines właśnie poślubiła Michela, właściciela składu win Maison Chauveau, gdy niemiecka inwazja staje się faktem. Niebezpieczeństwo rośnie, więc Michel zaniedbuje małżeństwo, za to ukrywa amunicję dla ruchu oporu. Ines obawia się zdemaskowania, lecz przecież znacznie większe ryzyko ponosi Céline, pół-żydowskiego pochodzenia żona chef de cave. Pogłoski o Żydach, odesłanych na wschód, gdzie słuch po nich zaginął, są coraz częstsze.

Gdy Céline lekkomyślnie podąża za głosem serca w desperackiej pogoni za szczęściem, Ines popełnia groźny błąd podczas rozmowy z kolaborantem. W efekcie obie ryzykują życia tych, których kochają – zagrożona jest też firma.

Nowy Jork, 2019: Liv Kent właśnie straciła wszystko, a tu jeszcze bez zapowiedzi przybywa do niej jej ekscentryczna babcia francuskiego pochodzenia. Babcia nalega, aby wspólnie wybrały się do Francji. Kobiecie przyświeca ukryty cel – chce podzielić się z Liv tragiczną historią sprzed dekad. Przeszłość i teraźniejszość ścierają się, gdy Liv podróżuje do Maison Chauveau.

W jaki sposób łączą się ich losy?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Piękna i wzruszająca powieść!
  • Świetna książka, bardzo wciągająca. Polecam
  • Glowne bohaterki sa bardzo niedopracowane i niespojne. • Ines, główna bohaterka nie da się lubic. Jest infantylna, nieswiadoma zmian wokol niej, nie zdaje sobie sprawy z zagrozen wojny i SS. Liczy sie tylko ona i jej problemy rodem z amerykanskiego liceum. Jej przemiana jest nieprzekonujaca i bardzo naciagana w moim odczuciu. Generalnie przez cala ksiazke bardzo mnie denerwowala :) • Liv z kolei, jak na 41 letnia kobiete, nie wie nic o emocjach i przezywaniu rozstania. Jej przemyslenia pasuja bardziej do nastolatki niz doroslej kobiety. ( nie umniejszajac nastolatkom, ktore sa nieraz bardziej dojrzale od niejednego doroslego). • Nagle z biadolacej kobiety po rozwodzie zmienia sie w trzpiotke, zakochana w pierwszym chłopie, ktory pojawił sie na horyzoncie. Bardzo niewiarygodna przemiana.
  • Książka na 2 wieczory, mimo że wydawała się z początku mało wciągająca, to zakończenie łapie za serce i powoduje, że nie sposób zastanowić się czy za błędy życiowe warto się zadręczać aż do końca swoich dni
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Kristin Harmel
Tłumaczenie:Alina Jakubowska Elżbieta Kulicka
Wydawcy:Wydawnictwo Świat Książki (2019-2025) Legimi (2021-2022)
ISBN:978-83-68283-08-2 978-83-813-9464-2 978-83-813-9597-7 978-83-813-9858-9 978-83-8289-684-8
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 15 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo