Wielkie nadzieje

Tytuł oryginalny:
Highest of hopes
Autor:
Susan Anne Mason
Tłumacz:
Elżbieta Zawadowska-Kittel ...
Wydawcy:
ebookpoint BIBLIO (2023)
Dreams Wydawnictwo Lidia Miś-Nowak (2019-2023)
Legimi (2020)
Dream (2020)
Wydane w seriach:
Kanadyjskie wyprawy
Canadian Crossings
Kanadyjskie wyprawy/ Susan Anne Mason
Autotagi:
druk
e-booki
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.0

Emmaline przez całe życie tęskniła za ojcem, którego straciła, gdy była jeszcze niemowlęciem. Po śmierci dziadka, jej ostatniego krewnego, dziewczyna znajduje w jego biurku listy, z których wynika, że jej ojciec, Randall, jednak żyje i mieszka w Kanadzie. Niewiele myśląc, Emma podejmuje decyzję, by odbyć podróż przez ocean i go odnaleźć.

Randall Moore ma nadzieję że jego niechlubna angielska przeszłość nigdy nie wyjdzie na jaw, a już na pewno nie w momencie, kiedy jest na dobrej drodze do pokonania w wyborach swojego największego rywala i zdobycia burmistrzowskiego stołka.

Konfrontacja ich dążeń może minąć się z oczekiwaniami. Jednak nauka, co w życiu jest najważniejsze, ma swoją cenę.

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • UWAGA! • KRÓTKIE STRESZCZENIE PODANE W KATALOGU POD TYTUŁEM KSIĄŻKI NIESTETY NIE DOTYCZY TEJ POZYCJI. !!! BOHATERKĄ JEST EMMALINE!!! • Powieść ta to część II cyklu : KANADYJSKIE WYPRAWY, ale obie powieści tego cyklu nie mają ani wspólnych bohaterów, ani nie łączy je akcja czy wątki fabularne. Dla obu części wspólny jest tylko cel podróży , a mianowicie wyprawa bohaterek z Anglii do Kanady. Dlatego też można je czytać bez względu na kolejność pojawienia się na rynku wydawniczym. • Jak napisałam wyżej , bohaterką powieści jest Emmaline, dziewczyna wychowywana przez dziadków i okłamywana przez nich , że jest sierotą. • Odnalezione przez nią, po śmierci dziadka, listy zaprzeczają temu, gdyż okazuje się, że ojciec żyje, ale w Kanadzie. Spragniona rodzinnego ciepła dziewczyna wyrusza , wraz z przyjacielem, z Anglii do Kanady, by poszukać, pod adresem na listach, ojca. Nie zawiadamia go o swym przybyciu i trafia na niefortunny dla niego czas, by mógł ujawnić jej istnienie. A pozostała kanadyjska rodzina jak przyjmie Emmę? Czy ta podjęta pod wpływem emocji wyprawa spełni nadzieje i marzenia bohaterki? • POLECAM tę świetną opowieść o kobiecie walecznej , która w dążeniu do celu widzi tylko dobre strony i nie zawsze podejmuje racjonalne decyzje.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Inne tytuły:Best of intentions The Highest of Hopes
Autor:Susan Anne Mason
Tłumaczenie:Elżbieta Zawadowska-Kittel Elżbieta Zawadowska
Wydawcy:ebookpoint BIBLIO (2023) Dreams Wydawnictwo Lidia Miś-Nowak (2019-2023) Legimi (2020) Dream (2020)
Serie wydawnicze:Kanadyjskie wyprawy Canadian Crossings Kanadyjskie wyprawy/ Susan Anne Mason
ISBN:978-83-66297-50-0 978-83-66297-60-9 978-83-66977-18-1 978-83-66297-50-0 978-83-66977-18-1
Autotagi:beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna powieści proza rodzina zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo