Czerwień rubinu

Tytuł oryginalny:
Rubinrot
Autor:
Kerstin Gier
Tłumacz:
Agata Janiszewska
Lektor:
Małgorzata Lewińska
Wydawcy:
Must Read (2023)
Wydawnictwo Egmont Polska (2011)
Media Rodzina
Wydane w seriach:
Trylogia czasu
Literacki Egmont
ISBN:
978-83-237-3438-3, 978-83-237-5306-3
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
dokumenty elektroniczne
druk
książki
MP3
powieści
proza
4.3 (23 głosy)

Gwendolyn ma szesnaście lat, dwoje rodzeństwa, oddaną przyjaciółkę w klasie i lekko dziwaczną rodzinę. Z dnia na dzień dowiaduje się, że jest obdarzona genem podróży w czasie. Drugim podróżnikiem jest niejaki Gideon - bezczelny, arogancki, choć bosko przystojny młodzian, który tajną misję najchętniej zachowałby wyłącznie dla siebie. Ale bez Gwendolyn nie uda mu się misji wypełnić... Podróże w czasie, niebezpieczeństwa czyhające w najmniej spodziewanym momencie, miłość, która nie zna granic czasu... ta książka cię pochłonie. Dla ciebie również czas przestanie mieć znaczenie.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Czytałam już chba 3 razy i nadal ją uwielbiam.
  • Fajna, lekka historia o problemach życiowych młodej dziewczyny. Nie tylko o tym jak skacze w czasie, ale dodatkowo o uczuciach kiełkujących się w młodej głowie. Pozytywna, nie wymagająca lektura.
  • Książka spodobała mi się przede wszystkim ze względu na bohaterów. Bardzo podoba mi się sposób napisania tej książki, ponieważ narratorem jest młoda 17 letnia dziewczyna. Pomysł na książkę wydaje się banalny, lecz problem podróży w czasie został tutaj zupełnie inaczej przedstawiony. Wracam wielokrotnie do całej trylogii, ponieważ w dalszych częściach akcja się rozkręca. Serdecznie polecam :D
  • Książka jest świetna. Szukamłam kiedyś jaiś ciekawych tytułów romansów na internecie i natknęłam się na ten. Spoczątku stwierdziłam, że jest to książka jak inne, ale zdecydowałam że ją przeczytam. Od pierwszej strony tak mnie wciągnęło,że przecztałam ją w jedno popołudnie. Książka warta jest polecenia. Po prostu trzeba ją przeczytać :-)
1 2
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Wielka Wieś GBP
pies99
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo