Miriam z Nazaretu:

pierwsza charyzmatyczka

Autor:
Mariusz Rosik
Wydawcy:
Wydawnictwo eSPe (2020)
Legimi (2020)
ISBN:
978-83-8201-001-5, 978-83-8201-022-0
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
e-booki
książki
publikacje religijne

Opinie (0)

Poznaj tajemnicę Tej, którą Bóg wybrał na matkę swojego Syna!

Ksiądz Mariusz Rosik, wybitny polski biblista, powraca z piękną opowieścią o Maryi, pełnej łaski oblubienicy Ducha Świętego. Uważnie czyta teksty Nowego i Starego Testamentu. Bada pisma Ojców Kościoła. Analizuje dokumenty eklezjalne. Odkrywa świadectwo tego, że maryjne prawdy, które głosi Kościół, znane są już od zarania dziejów. Łącząc biblijną egzegezę z osobistą perspektywą, zabiera czytelnika w pasjonującą podróż śladami Matki Kościoła. W Miriam z Nazaretu znajdziecie nie tylkoświetnie napisane rozważania na temat życia Matki Bożej, lecz także wnikliwą refleksję nad Jej rolą w dziele zbawienia i dziejach świata. To książka dla tych, którzy chcą w pełni zrozumieć postawę modlitwy, cierpienia i służby Maryi.

W książce opublikowana została po raz pierwszy Biblijna Litania do Najświętszego Imienia Miriam, autorska modlitwa księdza Rosika, proponowana do prywatnego odmawiania.

Miriam z Nazaretu ks. prof. Mariusza Rosika jest rewelacyjna! Nareszcie mamy książkę, która w sposób przystępny, ale w głęboko teologicznej i biblijnej narracji wprowadza nas w tajemnicę Miriam, Matki Boga-Człowieka. To lektura dla każdego, kto na drodze wiary i niewiary musi się z Nią spotkać. Ta książka rozpala serce, jest jak podróż w odkrywaniu sekretu Miłości Boga do Miriam i wywyższenia Jej w historii zbawienia w Jej jedynej i niepowtarzalnej misji i przeznaczeniu.

Ks. Dominik Chmielewski SDB

Jestem przekonany, że książka, którą trzymasz w dłoniach, okaże się skarbem dla wszystkich, którzy szukają głębszego zrozumienia maryjnych prawd wiary. Głęboka biblijna analiza pomoże Ci spojrzeć na Matkę Słowa w sposób, w jaki nie patrzyłeś na Nią nigdy wcześniej.

Marcin Zieliński, lider wspólnoty „Głos Pana”

Ksiądz Mariusz Rosik – biblista, profesor nauk teologicznych, wykładowca na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Jest autorem wielu publikacji na tematy biblijne i teologiczne, m.in. Pakiet nowe życie i Arka i gołebica. Jego pasją, oprócz Biblii, są podróże. Współpracuje z portalem BibleNote+ oraz prowadzi własną stronę internetową – www.mariuszrosik.pl

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje

Brak recenzji - napisz pierwszą.

Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo