Wielki mistrz

Tytuł oryginalny:
High lord
Autor:
Trudi Canavan
Tłumacz:
Agnieszka Fulińska
Lektor:
Joanna Jabłczyńska
Wydawca:
Wydawnictwo Galeria Książki (2009-2012)
Wydane w seriach:
Trylogia Czarnego Maga
ISBN:
9788392883760, 978-83-62170-38-8
Autotagi:
audiobooki
beletrystyka
CD
MP3
powieści
proza
5.0

W "Wielkim Mistrzu" słuchacze audiobooka poznają dalsze losy Soney, która wiele nauczyła się w Gildii Magów. W ciągu ostatniego Roku Regin dał jej spokój, a pozostali nowicjusze zaczęli traktować ją z niechętnym szacunkiem. Dziewczyna nie może jednak zapomnieć tego, co widziała w podziemnej komnacie Wielkiego Mistrza Akkarina, ani też ostrzeżenia, że odwieczny wróg Kyralii obserwuje czujnie Gildię. W miarę jak Akkarin ujawnia coraz więcej swojej wiedzy, Sonea przestaje być pewna, komu ufać ani czego bać się najbardziej. Czy prawda może być aż tak przerażająca, jak przedstawia ją Wielki Mistrz? A może jest to podstęp, mający skłonić ją do uczestnictwa w jego mrocznych praktykach?
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Wielki mistrz” ostatnia część światowej sławy trylogii Czarnego Maga. Bez wątpienia najlepsza część całej trylogii. Śmiem nawet stwierdzić, że jest to najlepsza książka, jaką przeczytałam. Postawiłam ją na piedestale swej biblioteczki. Minie wiele czasu nim coś ją z nie zrzuci. O ile w ogóle komuś się to uda. • Ostatnia część naszej trylogii rozwija historię zawartą w Gildii magów oraz Nowicjuszce. Nasza mała Sonea zaczyna dostrzegać ludzkie cechy w Wielkim Mistrzu, Akkarinie. Dowiadujemy się jak ta historia rozpoczęła się naprawdę. • I to szybciej niż myślimy. Ponieważ nadchodzi wojna. Straszliwa i okrutna. Jeśli magowie gildii nie zrobią nic, aby się obronić świat, jaki znali nie będzie już tym samym. • Przeżyją tylko nieliczni. • Tak właśnie znaleźliśmy finał całej historii. • Autorka również w tej części uraczyła nas mapami prze­dsta­wiaj­ącym­i świat, w którym się znajdujemy. Mogłabym za każdym razem rozpływać się nad tym jak wspaniałą rzeczą są one. Jednak tym razem przekonajcie się sami, jeśli jeszcze nie mieliście okazji tego zrobić. • Jeśli szukasz książki, która wzruszy cię to właśnie znalazłeś. Nie spotkałam książki tak bardzo wzruszającej i przepełnionej emocjami. Kiedyś usłyszałam, że książka powinna pozostawiać po sobie rany. Zgadzam się z tym dziś całym sercem. Wielki mistrz zostawił w mym sercu otwarte rany. Mimo, że minęło parę dni, od kiedy skończyłam go do tej pory brak mi słów. Usłyszałam nawet, że poruszyła mnie bardziej niż jakakolwiek znana osoba. Muszę się z tym zgodzić. Ponieważ wielki mistrz dotarł tam gdzie nikomu się nie udało. Czytając ją przeżyłam pełną gamę uczuć. Cierpiałam. Płakałam. Śmiałam się. Na koniec zakochałam się. Zapierała dech w piersi. • Spotkacie się tutaj z historią pełną nagłych zwrotów akcji. Rzadko spotykamy się z tak dobrze wykreowaną i przemyślaną historią. Literatura cierpi na brak tak dobrych pisarzy. Trudi Canavan wiedziała, co robi i zrobiła to niesamowicie. • Rzadko zdarza się tak, że w książce uwielbiamy wszystkich bohaterów. I tych złych. I tych dobrych. Zżywamy się tak bardzo z nimi, że po pewnym czasie zauważamy, że są częścią nas. • Nie mam nic do zarzucenia tutaj. Wyjątkowo nawet jednej rzeczy nie mogę się uczepić. Nie ma, czego. Spotkałam historię wyjątkową. • Wielki mistrz to książka, którą powinien przeczytać każdy z nas. Dzięki niemu poznałam świat, z którym nie potrafię i nie chce się rozstać. Zawszę będzie ze mną. Ciągle żywy. Nic już nie będzie takie jak dawniej. • Na pewno będę wracać do tej książki nie raz. Ciągle z tymi samymi uczuciami w środku. Jeśli istniałaby skala, a ja miałabym określić jak bardzo mi się podobała powiedziałabym, że jedenaście na dziesięć możliwych.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo