Zamrożona

Autor:
Natasza Socha
Wyd. w latach:
2019 - 2023
Wydane w seriach:
Edipresse Książki
Trzy Razy
Książki (Edipresse Polska)
Autotagi:
dokumenty elektroniczne
druk
książki
powieści
proza
Więcej informacji...
4.4 (5 głosów)

Julia ma czterdzieści dwa lata, trójkę dzieci i jest zwyczajną żoną i matką. Jej życie to zlepek rytuałów, monotonych i przewidywalnych. Świat Julii staje na głowie, kiedy podsłuchuje rozmowę dwóch kobiet, bez skrępowania opowiadających o pozamałżeńskim życiu seksualnym.

Julia nie lubi seksu, uważa, że jej ciało dawno już uległo wyziębieniu. Trochę wbrew sobie, a trochę z ciekawości nawiązuje wirtualną przyjaźń na jednym z portali randkowych. Kiedy umawia się na pierwsze spotkanie, rusza domino z tysiąca klocków. Tego procesu nie można zatrzymać, nawet jeśli tak nakazuje rozsądek. Julia na nowo odkrywa siebie, po raz pierwszy mówi głośno o swoich potrzebach, poznaje własne ciało, siłę dotyku i budzi uśpione pragnienia. Przypomina sobie, że jest kobietą.

Dlaczego kobiety czasem zdradzają? Czego szukają? Czego się wstydzą? Jak wiele z nich jest zamrożonych i nieświadomych własnej seksualności?

I czy taka historia może zakończyć się happy endem?

Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • „Zamrożona” to świetna i życiowa powieść o odkrywaniu siebie, pragnieniach, marzeniach, oczekiwaniach bez względu na wiek. O tym, jak bardzo potrzebujemy bliskości, zrozumienia, a czasem zwykłej rozmowy. Książka porusza problem "przyzwyczajenia" w związku, samotności, codziennej rutyny, stabilizacji i wynikającej z tego chęci zmiany, przeżycia czegoś nowego, nowych emocji, nowego uniesienia. Kiedy kobieta stawia siebie na szarym końcu tej codzienności, traci swoje poczucie wartości, ma wrażenie jak to określa autorka, że jest "przezroczysta". Książka bardzo mi się podobała i polecam.🙂
  • Książka o trudnych decyzjach podejmowanych pod wpływem zdarzeń losowych. Uświadamia, że należy patrzeć w przyszłość pozytywnie, zostawić za sobą przeszłość. I żyć w pełni życiem. Bo życie ma się jedno.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Opis
Autor:Natasza Socha
Wydawcy:Purple Book (2023) Legimi (2019-2023) Edipresse Polska (2020) Edipresse Kolekcje (2020) Wydawnictwo Pascal (2020) Edipresse Książki (2019-2020)
Serie wydawnicze:Edipresse Książki Trzy Razy Książki (Edipresse Polska)
ISBN:978-83-8103-236-0 978-83-8177-268-6 978-83-8177-476-5 978-83-8310-190-3 978-83-8310-191-0
Autotagi:audiobooki beletrystyka dokumenty elektroniczne druk e-booki epika książki literatura literatura piękna nagrania powieści proza wielka czcionka zasoby elektroniczne
Powyżej zostały przedstawione dane zebrane automatycznie z treści 12 rekordów bibliograficznych, pochodzących
z bibliotek lub od wydawców. Nie należy ich traktować jako opisu jednego konkretnego wydania lub przedmiotu.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo