Najczarniejsza noc

Tytuł oryginalny:
Blackest night
Autor:
Geoff Johns
Ilustracje:
Ivan Reis
Scenariusz:
Geoff Johns
Tłumacz:
Marek Starosta
Wydawca:
Egmont Polska (2019)
Wydane w seriach:
DC Deluxe
Klub Świata Komiksu
ISBN:
978-83-281-4299-2
Autotagi:
druk
film i wideo
ikonografia
komiksy
komiksy i książki obrazkowe
książki
5.0

Jedna z najgłośniejszych opowieści superbohaterskich, w której główną rolę gra postać przeżywająca w ostatnich latach renesans popularności – Green Lantern. Od dawna trwa nieprzyjaźń między kilkoma gwiezdnymi korpusami bohaterów posługujących się latarniami o różnych kolorach. Kruchej równowagi pilnują mądrzy Strażnicy z planety Oa – tylko dzięki nim nie doszło jeszcze do otwartej wojny między frakcjami. Pokój zostaje złamany dopiero przez latarnie nowego typu – czarne, których jedynym celem jest zniszczenie wszelkiego życia we wszechświecie. A że członkowie tej mrocznej grupy mogą sprawiać, iż umarli powstają z martwych, ich ponure szeregi ciągle rosną. W tej sytuacji jedynym sposobem ocalenia cywilizowanych planet jest połączenie sił wszystkich zwaśnionych korpusów, co nie będzie łatwe. Nawet Strażnicy będą musieli zrezygnować z neutralności i opowiedzieć się po stronie latarni niosących światło. Główną rolę w walce odegra ziemski Green Lantern – Hal Jordan.
Więcej...
Wypożycz w bibliotece pedagogicznej
Dostęp online
Brak zasobów elektronicznych
dla wybranego dzieła.
Dodaj link
Recenzje
  • Dzięki Wojnie Z Korpusem Sinestro stałem fanem świata Latarnii … dzięki Najczarniejszej Nocy chyba stałem się ich fanatykiem !! • Może nie jest to komiks który zmieni wasze postrzeganie tego medium albo mający jakieś głębsze alegorie , ale skłamałbym gdybym powiedział że to nie był jeden z najbardziej saty­sfak­cjon­ując­ych komiksów jakie w życiu czytałem!!💥 I nie trzeba mieć znowu aż tak ency­klop­edyc­znej­ wiedzy na temat Dc. Aczkolwiek nie polecam tego czytać bez wymienionej wczesniej Wojny ani jako pierwszy komiks tego wydawnictwa . Ale sam komiks naprawdę bardzo polecam i w końcu na jakimś etapie go przeczytacie jeśli interesujecie się Dc Comics. • Plus: Rysunki w tej historii to jest kurczę, ardzydzieło.
Dyskusje

Brak wątków

Przejdź do forum
Nikt jeszcze nie obserwuje nowych recenzji tego dzieła.
Okładki
Kliknij na okładkę żeby zobaczyć powiększenie lub dodać ją na regał.
Autorka w swojej pracy w nowatorski sposób podjęła się omówieniu zagadnienia, w jaki sposób kultura odpowiedziała na przebieg modernizacji na terenach Rosji i Iranu przełomu XIX i XX wieku. • W swej wnikliwej rozprawie zajęła się szerokim spektrum problemów. Głównym zamiarem badaczki było uwidocznienie zarówno wspólnych cech, jak i różnic w przemianach obu państw. Ukazała podobieństwa w początkowej reakcji kultury rosyjskiej i irańskiej na kulturę zachodnią – fascynację nią, a jednocześnie pragnienie niezależności i przywiązanie do tradycji. • Skupiła się przede wszystkim na badaniach nad inteligencją rosyjską i irańską, rozważała, jak rosyjska literatura wpłynęła na rozpowszechnianie idei wolności oraz jaki miała wpływ na rozmaite sfery życia społecznego. • Omówiła m. in. zagadnienia kultury i języka, ukazała grupy kulturotwórcze jako konkretne zjawisko na tle abstrakcyjnego fenomenu kultury, postawiła pytania o istotę języka i jego rolę w kulturze. Zajęła się analizą problemową wybranych zjawisk zachodzących w omawianych państwach, snuła rozważania o pierwszym symbolu identyfikacji grupowej społeczeństwa, oceniła rolę prekursorów idei indywidualizmu w Iranie i Rosji, dokonała także interesujących porównań i podsumowań. • Celem autorki było przede wszystkim przedstawienie, w jaki sposób kultury „komunikują się”, jak przebiega dialog między ludźmi, należącymi do różnych kultur oraz jakie są i mogą być skutki dobrego lub złego zrozumienia partnera w dialogu. • Opracowała : Barbara Misiarz • Publiczna Biblioteka Pedagogiczna w Poznaniu
foo